„Tyto rodinné plesy pořádáme od roku 1999,“ prozradila Miluše Blechová z Fryčovic.

„Původně jsme plesy mívali na Myslíku, ale tamní hospoda už nefunguje, proto se už podruhé scházíme zde v Palkovicích Pod Habešem,“ dodala Blechová s tím, že samotné rodinné setkání začalo v 15 hodin mši svatou v kapli na Myslíku.

„Náš ples se s klasickými moc porovnávat nedá. Zde se všichni známe, sami si doneseme věci do tomboly. Podle mého je na takovém plese srdečnější atmosféra,“ zamyslela se Blechová. Ta zároveň prozradila, že nejvyšší účast na plese byla téměř sto lidí, však rodina se nadále rozrůstá.

Prameny rodiny jsou na Myslíku, kde žije jednaosmdesátiletá Drahomíra Slípková (rozená Krpcová). Ta má čtyři dcery, tři syny, 21 vnoučat a 14 pravnoučat. „Ale na plese nejsem nejstarší, ještě je zde má čtyřiaosmdesátiletá sestřenice,“ řekla Drahomíra Slípková, která zároveň prozradila myšlenku založení tradice rodinného plesu.

„Za celý rok se nestihneme pořádně navštěvovat. Někdo bydlí blíže, někdo dále, navíc se rodina stále rozrůstá. Proto jsme zavedli naše plesy,“ řekla Slípková, která si tyto rodinné plesy užívá. „Jsem šťastná, když jsme takhle pohromadě. Já nejsem žádná smutná babička, mám ráda návštěvy, také chodím rodinu navštěvovat. Mám pořad co dělat,“ usmála se žena a dodala: „Na plese vydržím až do konce, abych věděla, jak to skončilo. Nic mě nehoní, mám čas.“

Na akci v Palkovicích dorazili rodinní příslušníci z Fryčovic, Palkovic, Myslíku, Kozlovic, Frýdku-Místku a dalších i vzdálenějších míst.