„Ve čtvrtek ráno, než jsem šel do práce, říkal jsem si – Milane, to chce ještě něco jiného. Oslovil jsem své známé, a vyšlo to,“ svěřil se Milan Stypka, místostarosta v Dobré, který se tak postaral o takzvané zážitkové ceny, jakou byly vlastivědná vycházka obcí s fundovaným výkladem místního kronikáře, kompletní lékařská prohlídka zdarma při hitech z rockového soudku, prohlídka kostela sv. Jiří v Dobré s doprovodem pana faráře, aktivní účast na noční směně v pekárně pana Hlisníkovského, nebo návštěva autovrakoviště s heverem. „Výherce této ceny obdrží v předem domluvený den helmu, ochranné brýle, rukavice a pořádný hever. Poté si bude moci se vší vervou rozmlátit přistavený vůz. Ještě předtím však bude muset podepsat souhlas, že vše činí na vlastní riziko,“ dodal Stypka.

V rámci přeshraniční spolupráce ČR – Slovensko přijala pozvání i pětadvacetičlenná skupina z partnerské slovenské obce Ochodnica. O hudbu k tanci i poslechu se starala kapela Krakatit Lukáše Chlebka, nechybělo svižné vystoupení dívčího dua, ani barmanská show. „No doufám, že zrovna já nevyhraji noční směnu v pekárně! Dělám samé noční a další noční jako bonus, to už snad ne,“ hrozila se dcera pekaře s blížící se půlnocí. Vidiny práce v pekárně se zalekl i Pavel Žídek. „Ne že bych ji nechtěl vyhrát. Může to být docela zajímavá zkušenost. Ale mám obavy, že bych někomu mohl kazit výrobu. Návštěvu vrakoviště nevím, zda bych využil. Pokud mě manželka naštve, klidně se vyřádím i na svém autě,“ prohlásil muž.

Zážitkovou cenu - návštěvu kostela sv. Jiří nakonec vyhrála jedna z věřících rodin v Dobré, která kostel navštěvuje denně, a navíc – bydlí přímo u něj. Štěstí v podobě fůry hnoje se usmálo na mladíka, pocházející paradoxně ze statku, což opět vyvolalo všeobecné veselí. Návštěvu autovrakoviště majitele Milaty s možností rozmlátit si přistavený vůz vyhrál mladík, který toho prý určitě využije. „Celkově se ples velice vydařil, přátelé ze slovenské Ochodnice odjížděli domů až po dopolední nedělní mši a obědě v nedaleké školní jídelně,“ informoval Milan Stypka.

Nejen starosta slovenské Ochodnice Rado Ďurička byl průběhem akce nadšený. „Bylo to opravdu skvělé, ať už se jednalo o perfektně zorganizovaný ples nebo výšlap na vrchol Prašivé. Našim českým kolegům máme co vracet. Už za týden se o to budeme snažit na našich „fašiangách“. Z Dobré k nám na ně přijede celkem 35 lidí,“ uzavřel Rado Ďurička.