Připraven je jako každoročně bohatý program plný soutěží, sportu, zábavy a různých exhibicí či vystoupení.

„V letošním roce jsme se zaměřili na zkvalitnění služeb a servisu, které návštěvníkům poskytujeme. Co se týká stravování, chtěli bychom docílit možnosti většího výběru, proto jsme rozšířili sortiment o různé specialitky,“ prozradil Petr Slunský, ředitel společnosti Sportplex, která Aquapark Olešná provozuje.

Aby lidé byli obslouženi pokud možno bez front a bez čekání, připravili pro ně další překvapení.

„Přestavěli jsme celý vstup a zdvojnásobili počet turniketů. Návštěvníci tak budou moci vejít rychle dovnitř i rychle ven,“ informoval ředitel. Dodal, že zároveň připravují nový systém způsobu plateb, kdy si zákazníci mohou vstupenky vytisknout již doma, nebo také provést úhradu skrze mobilní telefon.

Během provozu plánují průběžně obnovit brodítka, která budou vyměněna za nerezová.

„K tomu využijeme případně chladnějších dnů,“ upřesnil Slunský.

Jako třešnička na dortu se v životní velikosti představí nový maskot Spox, jehož úkolem je bavit děti. Zkrátka nepřijdou ani dospělí. Podobně jako v minulých letech se i letos mohou těšit na celou řadu organizovaných ak­cí.

„Několikrát přes léto by například měly proběhnout tradiční Sportovní dny, v rámci kterých pamatujeme nejen na dospělé návštěvníky, ale také na děti, které tu budou moci například plnit zábavné soutěžní úkoly na sportovních cestách a za splněné úkoly vyhrávat drobné ceny,“ řekl Slunský s tím, že chybět nebude ani Den zdraví nebo Horečka sobotní noci. Víkendové akce budou zveřejněny vždy na webových stránkách aquaparku.

Další novinka bude určena milovníkům in-line bruslení. Pilotní projekt se jmenuje Osm okolo Olešné, kdy na trase v délce osmi kilometrů bude provedena hromadná jízda o maximálně osmistech in-line bruslařů. Ti budou na trať vpuštěni po 100 osobách v 90 sekundových intervalech. Cílem je překonat český rekord nejvíce in–line bruslařů s helmou.

Také z letního koupaliště v Třinci hlásí, že jsou připraveni na sezonu.

„Venkovní areál plánujeme otevřít pro návštěvníky 18. června, vše záleží na počasí. Pokud bude slunečno, můžeme termín posunout. Pro nejmenší jsme vybudovali nové dětské hřiště, vstupné je stejné, jako v loňském roce,“ informoval včera Deník Radek Procházka, ředitel třineckého STARS.