Významná kulturní a společenská událost, na které umělci vystupují bez nároku na honorář a diváci neplatí vstupné, se letos opět spojí s neziskovými organizacemi a ve třech dnech zorganizuje tři finanční sbírky pro respektované humanitární organizace ADRA, Charita a Podané ruce.

„Jsem rád, že se Sweetsen fest během pár let stal celospolečenským fenoménem města Frýdek-Místek. Zejména díky nadačnímu příspěvku Nadace ČEZ a podpoře statutárního města Frýdek-Místek se vedle růstu akce můžeme naplno věnovat i naší aktuální prioritě – propojení festivalu s neziskovým sektorem. Sbírky pro humanitární organizace během minulých ročníků Sweetsen festu vynesly již téměř 100 000 korun,“ doplnil za pořadatele festivalu Petr Korč.

Sweetsen fest tradičně poskytne prostor k prezentaci činnosti neziskových a humanitárních organizací a jejich poboček z Frýdku-Místku. Ve čtvrtek 30. června proběhne veřejná sbírka pro Podané ruce, v pátek 1. července pro Dobrovolnické centrum společnosti ADRA a sobota 2. července bude patřit Charitě Frýdek-Místek. Charita Frýdek-Místek je neziskovou organizací poskytující sociální služby občanům města Frýdek-Místek a Frýdlant nad Ostravicí včetně okolních obcí. Je jedním z největších poskytovatelů sociálních služeb v tomto regionu.