Historie tohoto zařízení, které se nachází mezi stromy za fotbalovým hřištěm, se začala psát už v roce 2008. „Vybudovali jsme tady přirozené centrum jógy, které bude sloužit nejen k víkendovým a týdenním kurzům. Budova už má úspěšně po kolaudaci. V tuto chvíli už máme zařízeno celé přízemí, ve kterém se nachází tělocvična a sociální zařízení. Pokoje v horní části jsou vlastně už taky hotové, takže je v dohledné době můžeme dovybavit,“ plánovala ředitelka a spoluzakladatelka Školy jógy Karakal Lenka Kovalová s tím, že zařízení se bude využívat po celý rok.

„Touto cestou bych ráda poděkovala všem sponzorům a dobrovolníkům, bez kterých bychom centrum, které si vyžádalo přibližně sedm milionů korun, jinak neotevřeli. Velký dík patří Vladimíru Pilichovi, který celou stavbu zastřešoval. Pokud vím, tak podobný objekt k józe se na Frýdecko-Místecku nenachází,“ sdělila Lenka Kovalová.

Zdejší tělocvična bude rovněž sloužit jako studovna a knihovna. Na tu pak navazuje malá kuchyňka pro přípravu jídla. V objektu nechybí ani ubytovací zařízení pro 18 až 20 návštěvníků. Malá čajovna poslouží taky jako meditační místnost. „Součástí areálu je i zvonička, venkovní bazén a parkoviště,“ vyjmenovala Kovalová, která centrum „Oáza zdravého a šťastného života“ v Raškovicích přivedla k životu spolu s třiaosmdesá­tiletým Zdeňkem Šebestou, jenž se o jógu zajímá už od roku 1962.

„Byl to náš společný nápad. Proto jsme oba moc rádi, že se nám jej s pomocí ostatních podařilo přivést k životu,“ dodala Kovalová.

Škola Karakal je velice aktivní. Například letos ve Frýdku-Místku pořádala seminář s názvem Aby páteř nebolela. Účastníci se učili techniky, které pomáhají odstranit problémy páteře. Účastníci si vyzkoušeli torzní cviky, prodýchávání a cvičení k zlepšení statiky celé páteřní oblasti. „Hodně důležitá je rovněž psychika, na kterou jsme během semináře kladli důraz,“ přiblížila Kovalová.

Škola jógy Karakal se může pyšnit také tím, že v roce 2007 obdržela od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy rozhodnutí o udělení akreditace k provádění kvalifikace pro odbornou způsobilost: Cvičitel jógy III. a II. třídy.