Tento sportovní světoběžník ověnčený úspěchy v podobě startů v NHL, KHL i finské lize a v poslední řadě nejcennější medailí z domácí soutěže, neváhal do auta naložit také pohár pro vítěze, aby jej mohl žákům ukázat. Cílem návštěvy bylo podělit se o své sportovní i životní zážitky. Celá komunikace probíhala čistě v anglickém jazyce.

„Samozřejmě v rámci svých pracovních povinností jsem už ve své kariéře navštívil několik akcí s dětmi, ale role učitele, dá-li se to tak říct, to je pro mne novinka a velice příjemná. Pochopitelně, že téma hokej děti táhne a že byly zvídavé. Ohromilo mne však to, kolik toho o nejrychlejší kolektivní hře planety vědí,“ řekl Kohn.

„Angličtina je vlastně mým druhým dorozumívacím jazykem, mluvíme jím i doma, takže v komunikaci nebyl žádný problém,“ uvedl hokejový hráč s tím, že jeho pětiletá dcera česky umí.

„S manželem jsem se na dnešní povídání připravovala, a přestože vím, že jako vrcholový sportovec umí zvládat vypjaté chvíle, tak mi prozradil, že má přece jen trochu trému,“ prozradila jeho žena Katie, která na škole malé žáčky učí.

„Věčné cestování, takový už je úděl manželek hokejových hvězd. V roce 2009 jsme se přestěhovali z ruského Nižněkamsku do Třince, odkud je to do Ostravy jen kousek. Nabídku vedení školy zde učit jsem nemusela dlouho zvažovat. Práce s dětmi různých národností na této úrovni podle anglických osnov mne, jako vystudovanou kantorku naplňuje a dobře se mi ji daří skloubit i s rodinou,“ doplnila manželka.

A právě tyto děti třineckého útočníka nikterak nešetřili. Pokládaly spontánní otázky, nejen z oblasti jeho koníčků a zájmů, ale se zatajeným dechem všichni očekávali odpověď na dotaz, zda má raději hokej, nebo manželku.

„Samozřejmě manželku,“ uzavřel s úsměvem Ladislav Kohn.