Umístění kontejnerů je výsledkem spolupráce města a kolektivního systému Asekol. Uvedla to Petra Sližová z třineckého odboru životního prostředí a zemědělství

„S drobnými elektrospotřebiči tak občané nemusí na sběrný dvůr, ale můžou je kdykoliv a pohodlně odevzdat do připravených kontejnerů. Stacionární kontejnery usnadní lidem odevzdávání vysloužilých spotřebičů blíže místa svého bydliště,“ řekla Sližová.

Do stacionárních kontejnerů patří drobná elektrozařízení, jako jsou například kalkulačky, rádia, audio, drobné počítačové vybavení – klávesnice, myši, discmany, telefony, elektronické hračky. Rozměr otvoru pro vhození je 30krát 50 centimetrů.

Stacionární kontejnery jsou vybavené také boxem pro individuální sběr baterií. Do kontejnerů naopak nepatří televizory, počítačové monitory, zářivky, úsporné žárovky, velké domácí spotřebiče, jako jsou ledničky, pračky a chladničky. Tato větší zařízení se odevzdávají na sběrném dvoře, případně je možné je odevzdat v prodejnách elektrospotřebičů, upozornila Sližová.

Pro kontejnery jsou vybrána následující stanoviště: Kamionka (točna autobusů), ulice Horní (u prádelny), ulice Palackého č.p. 515, náměstí T.G.M.(dvůr za poštou), ulice Lidická č.p. 545, ulice Tyršova (naproti sportovního areálu), ulice Reymontova, ulice Smetanova č.p. 523, ulice Břízová č.p. 599, ulice Sosnová č.p. 382–383.

„Věříme, že se každému dostane do povědomí, že elektroodpad do směsného odpadu nepatří, ale místo nádoby na komunální odpad použije tento nový červený kontejner,“ poznamenala Petra Sližová.