Ve svém tiskovém prohlášení uvádí: „Odborová organizace ČSAD Frýdek-Místek podporuje protestní stávku vyhlášenou Koalicí dopravních odborových svazů proti asociálním reformám Vlády ČR. Domníváme se však, že tyto takzvané reformy se netýkají jen dopravních odborů, ale všech skupin obyvatel, a proto zastáváme názor, že tato akce by měla být celostátní – a nikoliv jen akcí dopravních odborů. Tato stávka neplní svůj význam, a proto se k ní aktivně nepřipojíme. V případě generální stávky jsme připraveni se aktivně zapojit.“

Dobrá zpráva pro ty, kteří využívají k přesunu do zaměstnání či školy autobusy, je sdělení největšího autobusového přepravce v Moravskoslezském kraji, společnosti Veolia Transport. Její odboráři se totiž včera rozhodli, že radikální způsob, jakým je zastavení dopravy, nepodpoří. Alespoň tak zněly poslední informace po včerejším jednání odborů této společnosti.

„Zatím to vypadá tak, že všechny spoje, které zajišťují všechny společnosti Veolia Transport, by měly jet. Pokud se naše odborové organizace rozhodnou podpořit stávku, tak to bude nějakým jiným způsobem než zastavením dopravy,“ sdělil pro Deník tiskový mluvčí společnosti Veolia Transport Ivo Novotný.

Cestující na Frýdecko-Místecku musejí ovšem počítat s tím, že budou stát osobní vlaky.

„Dne 16. června nepojedou od 00.00 do 24.00 hodin žádné vlakové spoje. S ohledem na rozsah dopravy a omezené kapacity ostatních dopravců, přičemž například některé dopravní podniky očekávají také omezení v důsledku stávky, nepředpokládáme zavedení náhradní dopravy za spoje omezené v důsledku stávky. Další podrobnosti o návratcích a opatřeních v provozu, včetně například nočních vlaků, budou zveřejněny na internetové adrese www.cd.cz,“ potvrdil tiskový mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský s tím, že se dráhy svým zákazníkům omlouvají za komplikace vyvolané stávkou.

„Stávka odborů však není namířena proti společnosti České dráhy, takže vedení nemůže rozhodnutí odborů nijak ovlivnit. Jízdné budou České dráhy cestujícím kompenzovat. Veškeré uznané návratky za úplně nebo částečně nevyužité jízdenky, místenky a příplatky na vlaky jedoucí v době konání stávky nebo platné v den konání stávky budou provádět beze srážky,“ přislíbil mluvčí Petr Šťáhlavský.