Peníze získali hasiči, hokejisté, šachisté, ale také například Římskokatolická farnost. „Dvě stě padesáti tisíci korunami zastupitelé podpořili hokejový klub HC Frýdek-Místek. Hasičská stanice záchranného sboru Moravskoslezského kraje ve Frýdku-Místku, která zajišťuje pro město bezplatné služby v oblasti požární ochrany, získala z rozpočtu města tři sta padesát tisíc korun na opravu systému ohřevu teplé užitkové vody a další provozní výdaje spojené s provozem stanice,“ uvedla tisková mluvčí města Jana Matějíková.

Dodala, že dalších dvě stě padesát tisíc korun uvolnili zastupitelé na úhradu části nákladů spojených s rekonstrukcí areálu baziliky Navštívení Panny Marie a sedmdesáti tisíci přispěli na adventní koncert a prezentaci adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel ve Frýdku-Místku.

„Podpořili také Mistrovství ČR v extrémním horském maratónu Beskydská sedmička 2011, což je extrémní a největší masový horský přechod vrcholů Javorník – Javorový, kterého se v září zúčastní přes dva a půl tisíce turistů,“ vysvětlila mluvčí.

Peníze dále získali fotbalisté TJ Sokol Skalice, Beskydská šachová škola a společnost pro podporu lidí s mentálním postižením Škola života. Z rozpočtu města byly rovněž podpořeny projekty v oblasti zdravotnictví a sociálních služeb. Další peníze zastupitelé rozdělili z fondů města – prevence kriminality, životního prostředí a regenerace města.