Vítězem se stal Jakub Šrubař z restaurace Dům vína U Datla ve Frýdku-Místku. Právě vítěz klání a další čtyři nejlepší si zajistili postup do celostátního kola, které se uskuteční v Plzni 4. srpna. Celkově v Brně soutěžilo 23 výčepních, z toho 8 žen.

„Už můj dědeček provozoval hospodu. Práce výčepního byl můj sen, chtěl jsem pokračovat v jeho práci, i když rodiče byli dlouho proti," řekl Jakub Šrubař a dodal: „Mým cílem v regionálním kole bylo umístit se mezi pěti a postoupit, vítězství mě příjemně překvapilo. Pivo miluju a snažím se pozvednout úroveň pití piva u nás na Moravě. V hospodě, kde pracuji, máme slogan – Zde pivo čepujeme na hladinku, čepice nosíme na hlavě."

Brněnské kolo přivítalo nejlepší výčepní „plzně“ z celé Moravy. Další regionální kola proběhla v tomto týdnu v Plzni, Praze a Benešově. I z nich postupuje vždy pět nejúspěšnějších. Společně tak utvoří elitní dvacítku, která se utká v Plzni 4. srpna v národním finále. S titulem Pilsner Urquell Master Bartender České republiky získá vítěz pivo na rok zdarma a také možnost uvařit si společně se sládkem Václavem Berkou vlastní várku piva do své provozovny. Hlavní výhrou je ale samozřejmě možnost utkat se o celkový triumf v mezinárodním finále, které se koná letos na začátku října v Plzni a Praze.

„V moravském regionálním kole nás nejvíce zaujalo, že všichni soutěžící servírovali pivo s úsměvem,“ komentoval průběh soutěže v Brně starší obchodní sládek Plzeňského Prazdroje Václav Berka a dodal: „Jakub Šrubař splnil vše, co jsme očekávali od vítěze. Vedle perfektního čepování nepustil moderátora ke slovu.“ Do soutěže Pilsner Urquell Master Bartender 2011 se přihlásilo celkem 320 výčepních a barmanů z celé České republiky. Ještě před regionálními koly proběhla internetová kvalifikace, která byla založena na vědomostních otázkách i na důvtipu řešitelů. Do každého regionálního kola postoupilo vždy přibližně 30 až 35 nejlepších výčepních.