V Oprechticích se tak konal 10. ročník pohárové soutěže a zároveň 3. kolo Moravskoslezské ligy 2011, Climart cup – večerní soutěž v požárním útoku a 7. ročník pohárové soutěže mladých hasičů a zároveň 9. kolo Moravskoslezské ligy mladých hasičů 2011 v kategoriích mini, mladší a starší žáci.

První patřil areál hasičské zbrojnice v Oprechticích 10. ročníku pohárové soutěže a zároveň 3. kolu Moravskoslezské ligy 2011. Na startu se objevili také hasiči z SDH Písečná. Po svém startu prozradil Deníku své pocity Wladyslaw Sikora. „Konečně jsme se letos dostali pod patnáct sekund. Prozatím se nám nedařilo,“ řekl Sikora s tím, že letos za sebou mají již sedm závodů. V SDH Písečná mají celkem tři družstva, která musí na závody trénovat – áčko, béčko a ženy. „Trénuje se asi třikrát týdně. Áčko jezdí Moravskoslezskou ligu, béčko a ženy jezdí závody v jablunkovském okrsku. Ale objeví se i na větších soutěžích, jako je například noční soutěž v Oprechticích,“ prozradil Sikora, který v požárním útoku družstva z Písečné má funkci košaře. Po závodě pak bývá náležitě mokrý. „V létě to je příjemné, na jaře a na podzim méně. Každý košař má svůj styl a podle toho pak vypadá. Já se tam vždycky trošku smočím,“ dodal Sikora s tím, že SDH Písečná má na 45 členů.

Mezi hasiči je oblíbená zejména noční soutěž Climart cup. „Je oblíbená z toho důvodu, že jde o nemalé ceny. Je to vlastně ojedinělá soutěž co se týče cen,“ prozradila Dirgasová. V tomto klání se totiž hasiči utkali o 60 tisíc korun. „Jedná se o třetí ročník této noční soutěže,“ doplnila mluvčí oprechtických hasičů. V neděli pak na trať vyrazily děti, které soutěžily ve vypsaných kategoriích. Toto dvoudenní klání bylo náročně i pro pořadatele. „Na akci jsme si objednali padesát pořadatelských triček, takže tolik lidí se na zdárném průběhu podílí. Vše jsou členové SDH Oprechtice,“ uzavřela Dirgasová.

Výsledky naleznete v úterní příloze Region Frýdecko-Místecko.