Do soutěže se přihlásilo celkem 96 exekutorů penalt. Aby akce měla plynulý průběh, zajistili pořadatelé dvě brány. Z jedenácti metrů pak soutěžící stříleli.

„Po zaplacení startovného se mohl přihlásit prakticky kdokoli. Žádné věkové omezení jsme neměli. Zapojit se mohli samozřejmě lidé z širokého okolí. Pravidla jsou jednoduchá. Kdo promění pokutový kop, postupuje do dalšího kola. V opačném případě končí,“ prozradil redakci během soutěže hlavní pořadatel Adam Hubeňák s tím, že v loňském roce bylo nejmladšímu účastníkovi devět a nejstaršímu 74 let. „Letos měl nejmladší účastník taky 9 a nejstaršímu bylo 62 let. Přihlásilo se nám i deset žen, což je potěšující. Alespoň je to zajímavější,“ zamyslel se Adam Hubeňák, jenž se rovněž staral o moderování.

Do penaltového kolotoče se s velkou chutí zapojil také například šestnáctiletý Zdeněk Kopečný z Frýdku-Místku. „Loni jsem ještě nesoutěžil. Přes první kolo jsem prošel. Pevně doufám, že se dostanu alespoň do pátého kola. Nedávno jsem začal hrát fotbal za Staré Město, takže nějakou průpravu přece jen mám,“ usmíval se Zdeněk Kopečný. Do finálového rozstřelu se nakonec dostali Adam Vojvodík z Brušperku a Petr Klauda z Příbora. Oba dva kopali závěrečné čtyři pokutové kopy na čtyři doposud nejlépe chytající brankáře.

„Z tohoto rozstřelu vyšel vítězně Adam Vojvodík z Brušperku a zaslouženě se stal vítězem druhého ročníku O penaltového krále Moravskoslezského kraje, který pořádá futsalový tým Růžových Tlapiček z Hukvald. Vítěz musel proměnit sedmnáct pokutových kopů a za tento um získal pohár a finanční odměnu ve výši tří tisíc korun,“ upřesnil Hubeňák. Na druhém místě skončil Petr Klauda z Příbora, který k poháru získal padesátilitrový sud Hukvaldského kvasnicového piva. Bronz získal Jan Janeček z Kateřinic, na dalších místech skončili Jiří Janíček z Frýdku-Místku, Jan Vrtný z Fryčovic a Michal Střižík z Frýdku-Místku. Nejlepším brankářem se stal Dominik Smolík, který chytá za Staré Město.

„Jsme moc rádi, že byl o akci takový zájem. Loni soutěžilo o devatenáct lidí méně. Závěrem chceme poděkovat všem partnerům a sponzorům, bez kterých bychom tuto akci jen těžko mohli zorganizovat. Celkové výsledky turnaje zveřejníme na našem webu www.RuzoveTlapicky.cz. Na příští ročník, který se opět uskuteční na státní svátek Cyrila a Metoděje, se už těší pořádající futsalový klub z Hukvald,“ dodal Hubeňák s tím, že akci navštívilo 300 diváků.