Pojízdná veterinární poradna bude mít první zastávku v Šumperku (18. července) a poté navštíví osm severomoravských měst: Opavu, Orlovou, Havířov, Ostravu, Karvinou, Český Těšín, Třinec a Frýdek Místek. Odborníci psy zdarma vyšetří a vysvětlí jejich majitelům, jak se účinně starat o jejich psí chrup.

„U psů je to obdobné jako u lidí. Špinavé zuby vedou k hromadění zubního kamene, zánětu dásní, zánětu závěsného aparátu zubu a zánětu měkkých tkání v dutině ústní. Čištění psího chrupu minimálně obden je proto základem prevence stomatologických problémů,“ řekl veterinář Zbyněk Lonský.

Ve své ordinaci často napravuje pacientům v narkóze škody, které majitelé psů napáchali zanedbáním zubní hygieny. Čištění zubů kartáčkem a zubní pastou je sice ideální prevencí parodontózy, ale významnou preventivní pomocí je též používání dentálních pamlsků.

Vyšetření psího chrupu v pojízdné poradně bude zájemcům k dispozici mezi 14. až 21. hodinou.

Do Třince poradna zavítá ve čtvrtek 28. července (lesopark u Kopernikovy ulice) a do Frýdku-Místku v pátek 29. července (cyklostezka – okolí řeky Ostravice, v blízkosti Riegrovy ulice). Čtyřnohé pacienty čeká po vyšetření zdravá a chutná odměna – dentální pochoutky určené speciálně k samočištění zubů. Pojízdná ordinace neodmítne vyšetřit zuby ani kočkám.