Zaměstnanci technických služeb (TS) provozu zeleň se zaměřili na květinové výzdobě vysázené na záhonech v parcích, na kruhových objezdech, na ulici Radniční, na 8. pěšího pluku a dalších plochách veřejné zeleně ve Frýdku i v Místku. Nyní častěji než jindy zalévají i pyramidové stojany, které právě rozkvétají na místeckém náměstí.

„Nutné je i zavlažování nové stromové výsadby hlavně na ulici 8. pěšího pluku a stromů, které byly po výsadbě obestavěny dlažbou, a jejich přirozená zálivka je tím omezena. Každý den se rovněž musí zalévat mladá výsadba v novém parku na Jižních stráních ve Frýdku,“ informovala Jana Zahradníková, odborná referentka marketingu TS.

Snadnější na údržbu jsou v letošním roce nově pořízené závěsné květináče, které mohou občané vidět připevněny přímo na sloupech veřejného osvětlení na Zámeckém náměstí a na ulici Radniční ve Frýdku, v Místku jsou květiny umístěny na Malém náměstí. Tyto květináče mají dostatečně velké zásobníky vody, které jsou zatím doplňovány pouze dešťovou vodou.

„Voda k zálivce se rozváží vozidly vybavenými cisternami a zalévacím zařízením. Při zavlažování používáme užitkovou vodu z hydrantu na ulici Míru ve Frýdku,“ dodala Zahradníková s tím, že jejich snahou je udržovat květiny, keře i stromy vitální, aby jejich vzhled byl příjemnou kulisou pro frýdecko-místecké občany.