Linka vede v trase Frýdlant nad Ostravicí – Pržno – Janovice – Krásná – Raškovice – Vyšní Lhoty – Nižní Lhoty – Nošovice HMMC. Hlavním důvodem zřízení této linky je, že firma Hyundai Motor Manufacturing Czech, která vyráběla na dvě pracovní směny, začala právě od 19. září s výrobou automobilů nově na tři pracovní směny – ranní (6.00 až 14.00 hodin), odpolední (14.00 až 22.00 hodin) a noční (22.00 až 6.00 hodin).

Vlčková uvedla, že linky veřejné linkové osobní dopravy, obsluhující areál HMMC, byly k tomuto datu časově posunuty tak, aby zajistily návoz a odvoz zaměstnanců v průmyslové zóně Nošovice na všechny tři pracovní směny. „Pro Moravskoslezský kraj je jedna z priorit podpora zaměstnávání osob ve svém kraji,“ poznamenala.

Dopravní obslužnost v průmyslové zóně v Nošovicích je zajišťována linkami dopravců Veolia Transport Morava, ČSAD Havířov, ČSAD Karviná a ČSAD Frýdek-Místek. Jsou vedeny z oblastí Ostravska, Novojičínska, Frýdecko-Místecka, Karvinska a Třinecka. Změny jízdních řádů jsou zveřejněny na www.idos.cz.