Jaká je disciplina řidičů ohledně uvolnění komunikací pro blokové čištění ulic, Deníku prozradil Henryk Heczko z frýdecko-místecké městské policie. „Je to případ od případů, někdy je na ulici až deset aut,“ řekl Heczko s tím, že část řidičů si pro vůz přijde ještě v době, kdy se chystá odtah těchto automobilů. „A vše se tak vyřeší,“ dodal. Některá auta se však musí odtáhnout, většinou jde o případy, kdy tyto vozy stojí na jednom místě i několik měsíců a majitelé aut třeba ani netuší, že se zde dělá blokové čištění.

Deníkem oslovení řidiči mají na blokové čištění svůj pohled. „Na toto čištění sice upozorňuje dopravní značka, pod kterou je napsán termín čištění, ale na to právě člověk může zapomenout. Já s tím problém nemám, protože s autem vyjíždím do práce po páté hodině ranní a zpět se vrátím až pozdě odpoledne, mě se to vlastně netýká,“ řekl Marcel Holomek. „Blokové čištění může řidičům přinést problém, ale je to jen na jeden den, tak se to dá vydržet. Ve Frýdku-Místku je spíše problém, že ve všední máte „kumšt“ v centru vůbec zaparkovat,“ zamyslel se jednapadesátiletý Vladimír Štěpinský.

Blokové čištění ulic pokračuje ve Frýdku-Místku do konce listopadu. Ve středu 5. října bude navíc další mimořádné blokové čištění, tentokrát Bavlnářské ulice ve Frýdku. „Její úklid si vyžádali lidé bydlící v této lokalitě. Dopravní značení s informacemi o dočasném zákazu parkování bude v této ulici umístěno v úterý 27. září,“ prozradila mluvčí frýdecko-místeckého magistrátu Jana Matějíková.

Blokové čištění zahrnuje celkový strojní i ruční úklid komunikací a bývá spojeno s případným odtahem automobilů. Úklid začíná ráno v 7 hodin a bude trvat nejdéle do 14 hodin. Po tuto dobu nesmí na ulici stát žádné vozidlo, jinak nelze čištění provést důkladně.

„Za nerespektování dočasného dopravního značení budou neukáznění řidiči pokutováni městskou policií. V 8 hodin přijede na místo odtahové vozidlo, které odtáhne nepřeparkovaná auta,“ zdůraznila Matějíková.