V rámci již pátého ročníku Dne zdraví a sociálních služeb se od 10 do 16 hodin prezentovali poskytovatelé sociálních služeb pro seniory, zdravotně postižené, děti a mládež či osoby v nepříznivé sociální situaci. Akci obohatily také tvořivé dílny, v nichž si zájemci mohli vyzkoušet malování kamínků, drátkování, pletení košíků nebo drhání náramků. Nabízely se i nejen výrobky zdravé výživy a potravinové doplňky, ale také rehabilitační a zdravotnické pomůcky.

Návštěvníci měli rovněž příležitost si na místě nechat změřit oční či krevní tlak, vyšetřit pigmentová znaménka nebo zjistit krevní skupinu. Přítomní mohli vidět film o sociálních službách ve městě a o prevenci domácího násilí. Vyslechnout si mohli i přednášky o homeopatii nebo léčení depresivní poruchy.

Na akci nechyběli ani zástupci Svazu důchodců České republiky – místní organizace Frýdek-Místek. „Pokud se nepletu, tak jsme zatím nechyběli na žádném ročníku. Jsme rádi, že se takto můžeme představit široké veřejnosti. Lidé se alespoň dovědí, že během roku pořádáme celou řadu akcí. Například jezdíme na zájezdy, různé exkurze a pobyty. Zúčastňujeme se počítačových a jazykových kurzů, chodíme na bazén, jógu, bowling a bridge,“ vyjmenovala redaktorovi v sále Národního domu Marta Poláková.

Se svým informačním stánkem zde nechyběl ani Renarkon, který sídlí v Hotelovém domě Paskov v Místku. „Nabízíme pomoc uživatelům nealkoholových drog. Snažíme se snižovat jejich zdravotně-sociální rizika. Mimo jiné vyměňujeme i stříkačky. Dle našich zkušeností můžeme konstatovat, že konkrétně ve Frýdku-Místku je zvláště u mladých oblíbený pervitin. Z těch lehčích drog je to marihuana,“ řekla sociální pracovnice frýdecko-místeckého Renarkonu Maria Kufová.

Ve čtrnáct hodin program zpestřilo taneční vystoupení klubu Kosťa a terénní služby Rebel. O hodinu později zahrály kapely Šuba Duba Band a Behind the Door.