Mateřská škola Naděje zahájila indiánský týden slavnostním posezením u velkého týpí a přivítáním nových bratrů do kmene Orlí Hnízdo a Velká Medvědice. „Děti se do role indiánů opravdu vžily. Samy si vymyslely své jméno, vyrobily si čelenku - a pak si užívaly týden plný písniček, tanců a her,“ uvedla třídní učitelka třídy Sluníčko Kristýna Tumlířová.

Během těchto veselých dnů nechyběly ani procházky po místní krajině a pozorování podzimní přírody. „Nejvíce se mi líbilo povídání o indiánech. O tom, jak žili a čím se v přírodě živili. Ukazovali jsme si i některé byliny a ovocné keře. Skvělé bylo i naše lovení bizonů v lese,“ řekl nadšeně šestiletý František Ritter z Frýdku Místku. Děti si kromě indiánské zábavy užily i řadu dobrodružných her a úkolů.

„Plnily různé zkoušky v podobě orientace v prostoru, poznání přírody, přesnosti, zručnosti a jiné. Na závěr tohoto týdne všichni obdrželi indiánský diplom a medaili,“ dodala třídní učitelka třídy Květinka Danka Adamusová. Krásně vyzdobené třídy obdivovaly nejen děti, ale i jejich rodiče.

„Ráda bych poděkovala nejen všem maminkám za pěkné kostýmy, které pro děti vytvořily, ale také i našim zručným tatínkům za vyrobení idiánského týpí,“ pověděla závěrem Adamusová.

JANA MICHALIKOVÁ