Dům s pečovatelskou službou Jablunkov, který sídlí v Aleji míru, přivítá návštěvníky ve čtvrtek 13. října. Lidé, kteří přijdou od devíti do patnácti hodin, si budou moci prohlédnout prostory budovy, získají rovněž bližší informace o možnostech a podmínkách poskytování pečovatelské služby ve městě.

Den otevřených dveří se bude konat také v Domově sv. Alžběty, a to v sobotu 15. října. Prostřednictvím organizovaných prohlídek, které začínají v 9.30 a v 15 hodin, bude cílem představit a přiblížit život v domově pro seniory. Nabídne se rovněž setkání s klienty domova, zaměstnanci a sestrami alžbětinkami z Jablunkova.

Už ve středu 12. října přivítá veřejnost Denní stacionář sv. Josefa v Bezručově ulici. Akce začne v devět hodin ráno a potrvá až do 14.30 hodin. Zájemci budou mít v té době příležitost prohlédnout si nově zrekonstruované prostory a nahlédnout pod pokličku práce denního stacionáře. Na středečním setkání nebudou chybět klienti a zaměstnanci Charity Jablunkov. Středisko Slezské diakonie Tabita Jablunkov, které poskytuje osobní asistenci a odlehčovací služby, ožije v úterý 11. října mezi osmou a šestnáctou hodinou. Sídlí v Nádražní ulici.

Při Týdnu sociálních služeb nezůstanou pozadu ani v Třinci. Také zde se příští týden otevřou dveře pro širokou veřejnost u všech poskytovatelů sociálních služeb. Navíc ve čtvrtek 13. října proběhne v hutnickém městě již potřetí tradiční rozlévání polévky. Celou akci společnými silami pořádají azylové domy Slezské diakonie Sára Třinec, Bethel Třinec a Bethel Třinec-Kanada.

Polévka bude pro všechny zájemce připravena v době od 9.30 do 10.30 hodin na nádraží Českých drah, mezi 10.30 a 11.30 akce proběhne u hypermarketu Albert, mezi 11.30 a 12. hodinou u garáží za tratí (U Beránka), mezi 12.30 a 13.30 na Folvarku a mezi 12. a 15. hodinou se bude rozdávat polévka na autobusovém stanovišti v Třinci-Starém Městě. Informoval o tom pracovník Slezské diakonie Zdeněk Rucki.

Už v pondělí 10. října mohou zájemci přijít do třineckého Střediska Jordán. Akce se koná od 10 do 17 hodin. Středisko Jordán podporuje osoby s duševním onemocněním při zapojování do běžného života. Služby jsou určeny lidem od 18 let a poskytují se bezplatně.