V uplynulých dnech hledalo nového dodavatele zemního plynu. Ten by měl zajistit nejvýhodnější cenu pro 23 příspěvkových organizací města, mezi které patří základní a mateřské školy, penzion i domov pro seniory, jesle, Národní dům, ale také obchodní společnost města - Sportplex.

Smlouva uzavřená s vítězem loňské e-aukce bude ukončena k 31. prosinci 2011.

„Do e-aukce na dodavatele zemního plynu, která se konala na půdě magistrátu, se zapojili celkem čtyři obchodníci. Loňský vítěz se letos již nepřihlásil,“ sdělila tisková mluvčí Jana Matějíková s tím, že vítězem se stala jiná společnost, a o uzavření smlouvy s ní musí rozhodnout rada města.

O výběrové řízení se postarala společnost eCentre, která je zároveň autorem elektronické aukční síně. Návrhy obchodníků se zemním plynem byly porovnávány v 30 minutovém soutěžním kole, během kterého mohli účastníci přihlášení do on-line aukce své nabídky měnit. Zvítězil ten, kdo nabídl nejméně.

„Nákupy různých komodit prostřednictvím elektronických aukci jsou v této moderní době téměř běžné. Jejich prostřednictvím lze dosáhnout výrazných úspor. Město i jeho příspěvkové a obchodní společnosti musí dobře hospodařit a snižovat výdaje, což se touto cestou poměrně dobře daří. Úspory jsou v řádech milionů korun. V budoucnu nejsou vyloučeny další e-aukce na výhodný nákup dalších komodit,“ řekl náměstek primátora Michal Pobucký.

Magistrát tento způsob aukcí na nákup komodit využívá již od loňského roku, kdy jejich prostřednictvím nakoupil levněji elektřinu i zemní plyn. Tím ušetřil téměř 5 milionů korun. „Ceny energií stále rostou, díky e-aukcím se městu snaží udržet ceny na stávající úrovni,“ uzavřela tisková mluvčí.