"Na letošní podzim bylo připraveno dvakrát tolik historie. Každá z prohlídek v Místku a Frýdku se konala ve dvou termínech. A že je o Dny s průvodcem stále velký zájem, svědčí i návštěvnost. Na jedné z prohlídek historické části Frýdku se sešlo téměř šedesát lidí. Nyní podzimní prohlídky uzavře Den s průvodcem v Místku,“ řekla za Beskydské informační centrum Lucie Talavašková.

Všichni zájemci se sejdou již tradičně u Mariánského sloupu na náměstí Svobody v Místku v sobotu 22. října - a to ve dvou časových intervalech 10.30 a 13.00 hodin. Průvodce v průběhu 1,5 až 2 hodin seznámí účastníky s historií a současností města - nebo jim přiblíží atraktivity, které mnohdy míjejí bez povšimnutí. Během trasy se účastníci zastaví u kostela sv. Jakuba, Staré pošty, památníku 8. pěšího pluku, bývalé sladovny a městské radnice a spořitelny, kostela Všech svatých - a podívají se i do kostela sv. Jana a Pavla.

Tradicí na těchto prohlídkách se stalo také ražení mincí, které zpestří vyprávění průvodce. Každý si tak bude moci vlastnoručně vyrazit pamětní minci Regionu Beskydy. Prohlídky nejsou fyzicky náročné a jsou tak vhodné i pro seniory či rodiny s dětmi a jsou zdarma. V případě velmi nepříznivého počasí se akce přesouvá na náhradní termín.

Pro všechny máme také potěšující zprávu. I v letošním roce vás průvodce provede vánočním Frýdkem-Místkem. Vánoční Den s průvodcem se bude konat v pondělí 19. prosince. „Tentokrát se společně podíváme do místeckých kostelů,“ pozvala s předstihem Talavašková.