Okresní policejní mluvčí Vlastimil Starzyk revoluční platbu platební kartou vítá. „Využití placení kartou osobně vidím jako přínosné. Mnohdy řidič nemůže zaplatit opravdu jen proto, že u sebe právě nemá vyšší částku, i když by třeba chtěl. Platba kreditkou toto umožní a celý proces urychlí. Vidím to jako progresivní řešení,“ zamyslel se policejní mluvčí Vlastimil Starzyk s tím, že od zavedení plateb přes přenosný platební terminál už takto v Třinci zaplatili tři řidiči dva tisíce korun. „Kolegové z dopravního inspektorátu ve Frýdku- -Místku již s terminálem vybrali čtyři pokuty v celkové výši pět tisíc. Nechali si uhradit i tři kauce za 35 tisíc korun,“ uvedl konkrétní údaje Vlastimil Starzyk.

Samotní řidiči tento krok rovněž vítají. „Určitě je to hodně praktické. Sama si pamatuji, jak jsem udělala nějaký přestupek, při kterém mě přistihli policisté. Ti mi vyměřili pokutu, jenže jsem u sebe zrovna vůbec žádnou hotovost neměla. Vypsali mi tehdy složenku, se kterou jsem musela potom na poštu. Zabralo mi to strašně moc zbytečného času, který jsem mohla využít smysluplněji,“ zamyslela se včera po poledni oslovená řidička Gabriela Matějovská. Hned několik pozitiv na této moderní změně ve vybírání pokut našel i majitel firmy Bosscar z Třince Evžen Ruschka. „Jsem přesvědčen, že je to dobré řešení, které jsme zkopírovali od Západu. Vzpomínám si, že můj kamarád už tímto způsobem platil pokutu, když byl v Rakousku. Domnívám se, že díky terminálům bude policie také mnohem úspěšnější při výběru pokut od řidičů z ciziny, kteří zaviní něco v České republice,“ uvažoval Evžen Ruschka.

Opačný názor má ale R. S. z Frýdku-Místku. „S touto novinkou nesouhlasím. Podle mě nic dobrého nepřinese. Karty se dají zneužít. Navíc nemám důvěru ani k policistům,“ uzavřel R. S.