Zahájena bude ve tři hodiny na frýdeckém Zámeckém náměstí , kde každý z účastníků obdrží nafouklý balónek.

Odtud shromáždění projde skrze třídu T. G. Masaryka, přes vlakové nádraží na lávku pro pěší, kde účastníci společně balónky vypustí. Od 16.30 hodin naváže program v místeckém Sokolíku, kde se představí místní dobrovolníci, vystoupí zpěvák Pavel Býma, a připravena bude také výstava fotografií z prostředí sociálně znevýhodněných Imricha Vebra a Lukáše Horkého.

„Myšlenkou je oslovit co nejširší veřejnost a ukázat jí, že existují dobrovolníci, kteří si jistě zaslouží pozornost. Jde o to také nabídnout i ostatním, jak by mohli plnohodnotně využít svůj volný čas,“ upřesnila Monika Janoštíková, vedoucí Studentského dobrovolnického klubu Adra.

Průvod dobrovolníků je součástí Týdne dobrovolnictví, který je vyvrcholením celého Evropského roku dobrovolnictví (ERD). K výzvě patronky ERD Dagmar Hoferkové (Dobrovolnické centrum Ostrava) se připojilo celkem dvanáct měst po celé České republice.

„Letošní rok byl vyhlášen takzvaným Evropským rokem dobrovolnictví. Jeho cílem je vytvoření prostředí příznivého pro dobrovolníky, zlepšení kvality dobrovolných činností, uznání a ocenění dobrovolné činnosti, zlepšení povědomí o hodnotě a významu dobrovolnictví,“ doplnila dále Janoštíková.

Pověřenou organizací Evropského roku dobrovolnictví v České republice je Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, které na přípravě aktivit intenzivně spolupracuje také s dalšími resorty.