„Jsem rybář, tak jsem zde přišel podívat. Určitě si nějakou rybu koupím,“ prozradil František Škuta s tím, že aktivně se na hukvaldském výlovu nebude podílet.

„Ale na výlovy chodívám, například ke známým, kteří mají rybníky. S rybařením jsem začal asi před čtyřmi lety, to mi bylo osm let,“ dodal Škuta. „Na ryby chodíval bratranec, tak jsem šel jednou s ním a chytlo mě to. Nyní se to držím a chodím na ryby,“ prozradil Škuta, který se zamyslel i nad otázkou, zda jsou rybáři tiší blázni.

„Asi ano, to pořekadlo platí,“ usmál se rybář, který nejraději chodí na ryby do Staré Vsi nad Ondřejnicí. „Tam je velký rybník, je to tam fajn. Také chodívám na kozlovické rybníky,“ doplnil Škuta.

František Škuta prozatím rybaří jen v našem regionu, dále se nevydal. „Mým největším úlovkem je doposud kapr dlouhý sedmdesát centimetrů, kterého jsem chytil ve Staré Vsi,“ pochlubil se Škuta s tím, že jeho snem zajet si zarybařit na Amazonku.

„V televizi sleduji pořad s rybářem Jakubem Vágnerem a tohle mě láká,“ řekl Škuta, který také prozradil, že chytání ryb je hodně o výbavě. „Musíte mít dobré vybavení, průměrné stojí kolem třiceti tisíc korun. To by mělo vydržet napořád, akorát se musí občas vyměnit silony. Pochopitelně musíte kupovat krmení, olova a podobné věci,“ vypočetl rybář s tím, že ryby chytá na pudingové těsto.

„Ale používám i chleba, různě set pak promíchá, obalí například kukuřicí a je to. Inspiruji se na internetu, kde je rybářská stránka. Tam jsou právě podobné rady,“ vysvětlil Škuta, který rybaření bere jako relax. „Na rybách si prostě pěkně zarelaxuji,“ uzavřel Škuta.