Žádné zdražování letos neplánují na Ski Morávka Sviňorky, kde se ceny snaží držet stejné již několik let.

„Pro zákazníky jsme připravili určitý systém slev, kterých budou moci využívat v průběhu všedních dní. Patří k nim například permicové akce 1+1 zdarma nebo různé slevy při zapůjčení lyží a snowboardu,“ informoval Bohdan Volný z lyžařského areálu. Dodal, že kromě drobných úprav bude jedinou novinkou letošní sezony provoz bezplatného skibusu z velkého parkoviště přímo až k vleku.

Velkého množství přírodního sněhu a především zákazníků se už nemůže dočkat Petr Mikeska ze Ski areálu Opálená ve Pstruží. Toho redakce zastihla v plné přípravě.

„Právě opravuji rolbu, později se pustím do vleku. Vše je nutné doladit, promazat a vyzkoušet, nic není možno ponechat náhodě,“ řekl vždy optimisticky naladěný muž. Sezonu by rád zahájil v půli prosince, kdy, jak sám říká, jsou lidé ještě díky předvánoční atmosféře usměvaví a vstřícní.

„Hlavně, aby byla zima zimou! Loni bylo přírodního sněhu velice málo, na případné technické zasněžování jsme proto připraveni také letos,“ dodal Mikeska, který je rovněž bedlivým pozorovatelem přírody.

Na stromech a lesních cestách zaznamenal větší výskyt bukvic, než je obvyklé. „Myslím, že je to takový signál, kdy příroda chce obdarovat zvěř množstvím plodů před příchodem tuhé zimy,“ předpověděl. Pravidelní návštěvníci Ski areálu Opálená jistě ocení rozšíření parkoviště.

„Vždy je co vylepšovat. Pracujeme rovněž na zkvalitňování služeb. Co se týká zdražování, v tom tak zcela jasno nemáme. Stále očekáváme, jak moc se zvednou poplatky za elektřinu a také DPH, což by se samozřejmě promítlo i v našich cenách. Jinak to prostě nejde. Nejsme drazí, a proto, když zvedneme cenu o desetikorunu, doufám, že hostům nezruinujeme peněženky,“ konstatoval Mikeska.

Nejmenší lyžaři se mohou v lyžařském areálu Ski Bílá těšit na novou pohádkovou cestu, která bude součástí dětského lyžařského parku. Vedoucí areálu Jaroslav Vrzgula je přesvědčen, že díky tomu budou mít děti zábavnější formu učení lyžování.

Provozovatelé zde upravují 70 kilometrů běžkařských tras, z nichž 16 kilometrů je nových. Až na mírnou změnu u krátkodobých jízdenek ceny zůstávají na stejné úrovni. Novinkou jenom je, že mají dětské jízdné pro děti do šesti let za doprovodu rodiče zdarma. Jednodenní jízdné stojí v sezoně 450, mimo sezonu pak 380 korun. V areálu se nachází lyžařská škola, půjčovna vybavení a servis lyží.

Ladislava Vavrošová
Martin Šrubař