Organizátoři se letos inspirovali pověstmi a legendami z nejrůznějších koutů naší republiky. Akci, která začala v sedmnáct hodin, si nenechalo ujít přes tisíc lidí. Z toho bylo nejméně 500 dětí, které na devíti stanovištích plnily různé úkoly. Děti se v parku například setkávaly s vodníky, upíry a čarodějnicemi. Prakticky kdekoli mohly natrefit i na černokněžníka, který plnil roli takzvaného mobilního stanoviště. K účasti v soutěžích potřebovaly děti hrací kartu, kterou si za symbolických dvacet korun zakoupily v čarodějné pokladně u altánu. K tomu dostaly i svítící náramek.

„Hodná“ strašidla je potom odměňovala sladkostmi a dávala jim razítka. A když jich dítě nasbíralo všech devět, dostalo navíc jako dárek přívěšek se strašidlem. Stanoviště měla tyto názvy: O černokněžníkovi, Dva bratři, Svatojánek, Jak čert stavěl most nad Petřkovicemi, Vepř se zlatými klíči na Landeku, Jak čarodějnice prodávaly v Libni, Jablůnkovský upír, Důlní duch Pustecki a Vodníkova pomsta. Úkoly byly koncipovány tak, aby se nejen opíraly o pověst, ale aby je zvládly děti různého věku. Bát se přišel za doprovodu své babičky Marie Sikorové z Frýdku-Místku také pětiletý Maxim. „Už mám na kartičce několik razítek. Zatím se skoro vůbec nebojím,“ řekl během akce rozechvělým hlasem statečný Maxim.

Dětem se soutěže se strašidly moc líbily. „Je to tu skvělé. Jsem tady s bráchou a bratrancem. Určitě projdeme všechna stanoviště, abychom dostali i ten slibovaný dárek,“ prohlásil nadšeně osmiletý Adam Kavka. „Přišla jsem tu se svým šestiletým synem Jonášem, který se bojí jen trochu. Určitě to spolu nějak zvládneme. Na podobné akci jsme tu byli i v létě. Jmenovala se Pohádková cestička. Tehdy byla stanoviště s úkoly podél řeky Ostravice,“ zavzpomínala maminka Klára Juhasová z Frýdku-Místku.

„Moc nás potěšila účast, která byla v porovnání s loňským rokem vlastně dvojnásobná. Bobříka se tradičně účastní maminky s kočárky, děti předškolního a školního věku, často také celé rodiny s babičkami a dědečky. Vyšlo nám i počasí, bylo teplo,“ pochvalovala si jedna z pořadatelek Karolína Lepíková, která redakci ujistila, že se žádné dítko v místeckém parku neztratilo. „Opravdu jsme po nikom nemuseli vyhlásit pátrání. Ve zdraví jsme všechno ukončili kolem půl osmé večer. Příští ročník bychom chtěli udělat ve Frýdku,“ přála si Lepíková.

Bobřík odvahy aneb Strašidelný park proběhl za podpory Magistrátu města Frýdek-Místek. Do organizace se zapojilo přes dvacet lidí. „Přípravu, vymýšlení úkolů, výpravu, přímou realizaci a výrobu kulis jsem měla na starosti já a Eva Žabková. Na vymýšlení úkolů, výrobě kulis se spolu s námi podílí i dobrovolnický Klub Amos. Do přímé realizace se pak zapojují všichni pedagogové Střediska volného času Klíč, Klub Amos a externí zaměstnanci Klíče. Vzhledem k tomu, že se akce rozrůstá, bylo nutné obsadit všechna stanoviště minimálně dvěma pomocníky,“ uzavřela za pořadatelský tým Karolína Lepíková.