Profesionální hráč pokeru, který se před týdnem stal neoficiálním vicemistrem světa s výhrou 98 milionů korun, dostal pamětní medaili a karovanou košili. Podobná ho proslavila v Las Vegas. Staszko přišel na úřad pěšky.

„Bydlím pět minut odtud,“ řekl Deníku. „Dočetla jsem se, že jste svobodný,“ prohlásila starostka Věra Palkovská v obřadní síni. „A tady dochází k těm nejvýznamnějším aktům v životě – k obřadům a vítání občánků,“ uvedla. Staszko poznamenal, že v jedné knize, která o Třinci vyšla, se jako malý objevil na fotografii právě z vítání občánků.

Pětatřicetiletý muž se v nejbližší době ženit nehodlá a žádný zvýšený zájem žen a dívek prý nepociťuje. „Asi pořádně nevědí, kde mě mají kontaktovat. Asi neví, kde jsem, protože jsem pokaždé někde jinde, takže nečekám, že by mě fanynky nějak moc kontaktovaly. Ale je mi jasné, že o mě teď bude větší zájem. Nebo spíš o ty moje peníze než o mě,“ smál se Staszko, jehož už o víkendu čeká turnaj v Londýně.

O tom, jak naloží s penězi, které vydělal ve Spojených státech, tak příliš nepřemýšlí. "Vím, že budu určitě víc cestovat po světě, což bude samozřejmě spjato s pokerovými turnaji. Kromě toho pokeru se ještě můžu podívat někde po okolí měst, kde budu hrát. Na to určitě peníze dám. Možná ještě něco do bytu, abych ho trochu lépe zařídil. Ale nemám žádné drahé nákupy,“ řekl.

„Já si myslím, že jste udělal hodně pro reprezentaci Třince. Už se ví, kde Třinec je a že se tady hraje dobře poker,“ konstatovala starostka.

Staszko dostal ve středu i 360 piv, které mu věnoval pivovar. „Jedno k obědu si dám, ale rozhodně nejsem žádný alkoholik, určitě se podělím i s rodinou,“ pravil. Podle něj se dá poker hrát dobře i po dvou pivech, větší množství však „ubírá na výkonu“.