Redakci frýdecko-místecký policejní mluvčí Vlastimil Starzyk potvrdil, že policisté sice žádné speciální razie pořádat nebudou, jenže s prvním sněhem se na kontrolu zimních pneumatik určitě zaměří.

„Dříve začnou zvláště ve výše položených místech regionu. Kontrolovat budou i hloubku vzorku,“ sdělil okresní policejní mluvčí Vlastimil Starzyk.

Na tyto kontroly, při nichž mohou nezodpovědní řidiči „vyfasovat“ pokutu ve výši dvou tisíc korun, je už například připraven i šestadvacetiletý Michal Bohatý.

„Zimní pneumatiky mám na svém autě už od počátku měsíce. Nechal jsem si je nahodit v servisu. Z nové vyhlášky, kterou si sice každý může vyložit po svém, jsem do určité míry dostal strach. Chtěl jsem se především vyhnout dohadování s dopravními policisty. Navíc jezdím přes zimu za lyžováním na sjezdovky na Bílou a Pustevny, takže bych si stejně musel zimní gumy nakonec dát. Navíc tam jezdím jen se sněhovými řetězy,“ rozpovídal se Michal Bohatý, který pracuje jako dozorce na stavbě ve Sviadnově.

„Protože bydlím v Pražmě pod horami, kde míváme přes zimu poměrně dost sněhu, auto už máme taktéž v zimním obutí. Nová vyhláška nám samozřejmě neunikla, k přezutí jsme se tedy rozhodli ještě dříve, než začala platit,“ dodala další oslovená řidička M. F. z Pražma.

Jednatřicetiletý Jan Káčurák, který včera kolem poledne parkoval svůj vůz kousek od místeckého náměstí Svobody, už jezdí taky jen po zimních pneumatikách. „Ta vyhláška je sice šitá hodně horkou jehlou, jenže já přezouvám především podle venkovních teplot,” dodal motorista Jan Káčurák.