„Místeckému náměstí nyní dominuje stříbrný smrk od muže z Chlebovic. Smrk bude nazdoben LED-řetězy v ledově bílé a zelené barvě, bílými zábleskovými žárovkami a ozdobami, které pod vedením kantorů vytvořily děti ze základní školy v ulici 1. máje. Na Zámeckém náměstí u frýdeckého zámku byla ukotvena jedle, která pochází ze zahrady místního občana. Osvětlena bude žárovkovými řetězy v bílé barvě,“ prozradila tisková mluvčí Magistrátu města Frýdku-Místku Jana Matějíková.

Vánoční stromy a světelná výzdoba ve Frýdku-Místku se slavnostně rozzáří již zítra a to při tradiční akci „Doneste si zvoneček, rozsvítíme stromeček“, letos pod křídly andílků. Konat se bude na náměstí Svobody v Místku od 15 hodin. V den rozsvícení vánoční výzdoby začnou ve městě také „Vánoční trhy“, které se budou konat na místeckém náměstí až do 22. prosince. Ve stylových dřevěných stáncích budou prodejci od 9 do 18 hodin nabízet tradiční vánoční zboží, nebudou chybět ručně vyráběné slaměné ozdoby, andělé z kukuřičného šustí, jmelí, svíčky, dekorace a podobně.

Vánoční stromky se začnou na náměstí prodávat 13. prosince. „Připraveno bude také občerstvení pro návštěvníky trhů, kteří budou moci ochutnat bavorské placičky, halušky se zelím, pečené kaštany, ale také se zahřát horkou medovinou nebo svařeným vínem a punčem,“ navnadila Matějíková.

Zábavu nabídne i Třinecký mikulášský jarmark, který se uskuteční zítra a v sobotu. Na náměstí Svobody bude po oba dny připraven osmihodinový bohatý program se začátkem v 10 hodin. Akci připravuje město ve spolupráci s Trisií.

MARTIN ŠRUBAŘ,
MAREK CHOLEWA