Místeckému náměstí nyní dominuje stříbrný smrk z Chlebovic. Smrk je nazdoben LED diodovými řetězy v ledově bílé a zelené barvě, bílými zábleskovými žárovkami a ozdobami, které pod vedením kantorů vytvořily děti ze základní školy na ulici 1. máje. Na Zámeckém náměstí u frýdeckého zámku byla ukotvena jedle, pocházející ze zahrady místního občana, osvětlena je žárovkovými řetězy v bílé barvě.

Vánoční stromy a světelná výzdoba ve Frýdku-Místku se slavnostně rozzářily v pátek 2. prosince, a to při tradiční akci „Doneste si zvoneček, rozsvítíme stromeček“ letos pod křídly andílků.

V den rozsvícení vánoční výzdoby začaly ve městě také „Vánoční trhy“, které se konají na místeckém náměstí až do 22. prosince. „Ve stylových dřevěných stáncích prodejci nabízejí od 9 do 18 hodin tradiční vánoční zboží, nechybí ručně vyráběné slaměné ozdoby, andělé z kukuřičného šustí, jmelí, svíčky, dekorace a podobně. Vánoční stromky se začnou na náměstí prodávat 13. prosince. Připraveno bude také občerstvení pro návštěvníky trhů, kteří budou moci ochutnat bavorské placičky, halušky se zelím, pečené kaštany, ale také se zahřát horkou medovinou nebo svařeným vínem a punčem,“ řekla mluvčí magistrátu Jana Matějíková.

Každý víkend trhy obohatí zábavný doprovodný program. Připraveno bude ledové kino, zvonkohra, ohnivá show, ale také divadelní a hudební vystoupení. Svou zručnost předvedou kováři i výrobci slaměných ozdob a originálních svíček a návštěvníci vánočních trhů si budou moci otestovat svou zručnost ve vánočních dílnách. Lidé ve městě se na toto období těší. „Je fajn, že se na náměstí bude něco dít po celý prosinec až do vánočních svátků. Když na náměstí není o víkendu žádná akce, je tu liduprázdno, člověk aby se bál samoty. Náměstí má podle mě žít pořád,“ řekl Deníku Jaroslav Adamus. Pětiletý Jakub Žvak se nejvíce těší, až se náměstí budou prodávat kapři. „S taťkou jej půjdeme koupit a pak jej doma pustíme do vany, kde se na kapříka budu chodit dívat,“ prozradil Žvak.

Děti a všichni snílci na náměstí najdou i Ježíškovu poštu. Pestrá je také nabídka kulturního programu mimo náměstí.