Důvod sem měly přijít ale i starší generace, protože součástí akce byl tradiční jarmark. Kromě dostatečného počtu prodejních stánků a ukázek lidových řemesel se o dobrou pohodu starala společnost herců a šermířů Keltik z Ostravy. „Máme s nimi velmi dobrou zkušenost. Jejich divadelní pojetí baví mladší i starší generace. Letošní účast odhaduji na takových pět set lidí, což je skvělé číslo. Jen to dokazuje, že to děláme asi dobře. Zájem je každým rokem vyšší. Vzpomínám si, že vloni jsme měli pro děti přichystaných asi sto balíčků se sladkostmi, kdežto letos raději jednou tolik. Udělali jsme dobře. Navíc nerozlišujeme, jestli se jedná o dítě z naší obce, i ty z okolních vesnic nejsou o nic ochuzeny,“ ujistil redaktora starosta Pržna Petr Blokša, jenž ještě zmínil, proč tuto akci vlastně dělají. „V dnešní době, kdy děti převážně tráví volný čas u počítačů, je dobré jim připomenout, o čem ty Vánoce a všechny zvyky a tradice jsou,“ vysvětlil starosta.

Se svou rodinou tu dorazil i Michal Václavík z Pržna. „Jsem tady s manželkou a dvěma dětmi. Už jsme se na to těšili od léta. Atmosféra je skvělá. Potkávám se tu s lidmi z obce, které třeba celý rok ani nevidím, takže klábosíme a popíjíme svařáček,“ liboval si Michal Václavík.

Děti z Mateřské a Základní školy v Pržně speciálně na tento jarmark v rámci výuky vyrobily různé ozdoby, které tu obratně prodávaly. „Byly moc šikovné. Výtěžek potom použijeme na veškeré kulturní a sportovní akce školy,“ vysvětlila záměr vedoucí učitelka Mateřské školy v Pržně Naděžda Ivánková.

Do svých domovů se spokojení účastníci rozcházeli kolem osmnácté hodiny. „Chodíme sem každý rok. Bylo nám tady s pětiletou dcerkou Eliškou opravdu moc příjemně, takže bychom tu ani příště neměli chybět. Domů si s sebou neseme koláčky, svíčky, perníčky a vařečku,“ uzavřela Marie Muroňová z Janovic.