„Stavba je v celém úseku vysoutěžena, na konci léta došlo k jejímu předání. Termín zahájení provozu je rok 2013,“ řekl starosta Ostravice Miroslav Mališ a dodal: „Víme, že z pohledu podpory všech forem turistiky a cestovního ruchu jde o projekt veřejností velice sledovaný. Proto jsme nelenili a sami v předstihu se pustili do oprav jednoho z důležitých uzlů na celé trase, kterým je přemostění přes řeku Ostravici v katastru obce v blízkosti areálu TJ Sokol.“ Mostní konstrukce prošla omlazovací kůrou, dostala nový antikorozní nátěr, kompletně byla vyměněna pojezdová část za moderní odolné materiály. „Do tohoto projektu jsme v letošním roce investovali z vlastních rozpočtových zdrojů 320 tisíc korun. Teď chystáme vybudování nového osvětlení s pevným termínem realizace v roce 2012,“ prozradil Mališ.

Konečná trasa Beskydské cyklostezky je dlouhá 12,7 kilometru a v současné době začíná v Hodoňovicích, prochází podél řeky Ostravice, celým Pržnem a dále kombinovaně podél řeky i po místních komunikacích Frýdlantem nad Ostravicí. Ve Frýdlantu se na Nové Dědině větví. Jedna část přechází přes lávku do Nové Vsi a pak až do Ostravice s ukončením za nádražím. V budoucnu se počítá s možností pokračování přerušené trasy do Čeladné a Pstruží. Celkový rozpočet na tento projekt činí 22,2 milionu, z toho dotace je přibližně 16,6 milionu korun. Ostatní náklady s vybudováním této trasy uhradí obce z vlastních zdrojů.

Co říkají na novou cyklotrasu lidé? „Abych řekl pravdu, tak na kole moc nejezdím. Ale je určitě dobře, že cyklotrasy vznikají. Jako řidič vím, kolik cyklistů je během letních měsíců na silnicích,“ řekl Deníku Jaroslav Pastorek z Frýdku-Místku. „Na kole jezdívám, ale cyklotrasy moc nevyužívám. Abych pravdu řekla, ani nemám přehled, kde cyklotrasy vedou,“ prozradila Barbora Drahoňová.

„S ohledem na zahájení stavby cyklotrasy a jejím plánovaným napojení na Ostravu se už sešli zástupci místních subjektů poskytující služby v oblasti hotelnictví a turisticky a cestovního ruchu, Beskydhost, se záměrem vybudovat v ostravickém a čeladenském uzlu turistické zajímavé body. Ty v budoucnu nabídnou možnost doplňkových služeb a relaxace. V hotelu Freud by měla vzniknout půjčovna kol,“ uzavřel starosta Mališ.