Ten minulý týden v Deníku mimo jiné prohlásil, že žena „vydírá rodinu od samého počátku“, je nepořádná a místo toho, aby se starala o domácnost, dávala přednost mužským návštěvám.

Vztahy se vyhrotily na konci listopadu, kdy Vladislav Burda odmítl svou někdejší manželku vpustit do domu v Hodoňovicích, v němž řadu let žili i se svými dětmi. Třiatřicetiletá Burdová kvůli tomu do Bašky volala policii. Nakonec se odstěhovala do bytu ve Frýdlantu nad Ostravicí, po několika dnech si zde přivezla i Dominika, zcela odkázaného na pomoc druhé osoby. Žena zároveň vychovává šestnáctiletou­ dceru.

Vyjádření Stanislava Burdy ji prý zaskočilo. „Jsem v šoku z toho, čeho jsou lidé schopni. Rodiče mého exmanžela přišli k nám domů v Hodoňovicích pouze dvakrát do roka, nechápu, jak mohou něco takového tvrdit. Jsou to všechno jen sprosté lži a útok na mě a na děti,“ míní Burdová s tím, že sama požádala média o zveřejnění celého případu.

Trvá na tom, že ji „vyhodili z baráku“ a „malého drželi“ do doby, než si našla bydlení. „Nebyli ani schopni za dobu tří dnů syna okoupat, zajistit mu léky, které měli v lékárně vyzvednout, a zrušili cvičení. A mohla bych pokračovat dále,“ prohlásila Burdová.

Rodičům svého exmanžela vyčítá i další věci. „Nebyli schopni ani jednou zajet za synem do nemocnice, když několikrát bojoval o život. Z jejich strany šlo vždy jen o majetek a čisté jméno, víc je nezajímá. Nemám k tomu co dodat, jsem ráda, že už nemám s touto rodinou nic společného a že mám syna a dceru u sebe. Vždy jsem se o ně řádně starala, a to mi mohou potvrdit lidé, kteří za námi chodili několikrát měsíčně. Ne jak Burdovi dvakrát do roka.“

Stanislav Burda přitom na adresu Lucie Burdové řekl: „Celou tu situaci si zavinila sama i tím, že si do domku vodila v noci chlapy, zatímco její exmanžel byl v práci. Pak si začala dělat nárok na jeho domek.“ To byl podle Burdy důvod k tomu, aby jeho syn nepustil bývalou manželku do svého domu na okraji Bašky. „K tomuto kroku se rozhodl po poradě s právníkem aby se z její strany zamezilo dalšímu vydírání exmanžela, sponzorů a charit,“ prohlásil.

Také to však Lucie Burdová odmítá. „Tahala jsem si v noci chlapy domů? To je fakt směšné…To mi připomíná chvíli, kdy jsem jezdila do Ostravy-Poruby za synem na ARO, kde bojoval dva měsíce o život, a pan Burda s paní Burdovou tvrdili, že se po nocích někde tahám s muži za peníze,“ řekla redakci.

„Lékaři by mohli potvrdit, že jsem denně od rána do noci seděla u postele svého syna a bojovala s nimi o jeho život! Zatímco jeho prarodiče si vymýšleli lži, kdy musela zasahovat i lékařka z ARO. Protože to, čeho byli schopni oni, snad nedokáže udělat člověk,“ tvrdí Burdová. K domu v Hodoňovicích, který patří Vladislavu Burdovi, pouze poznamenala: „Jeho majetek? Deset let jsme společně vkládali peníze do baráku a společně ho upravovali.“

„Víc k tomu nemám co říci. Jak jsem řekla, jsem šťastná, že s touto rodinou už nemám nic společného. A chci jim vzkázat jediné: Boží mlýny melou pomalu, ale jistě,“ dodala Lucie Burdová. Její bývalý muž přitom žádá o svěření Dominika do střídavé péče. „To je podané k soudu,“ řekli Deníku prarodiče desetiletého chlapce.