Například Lyžařský klub Kocianka Ostrava, který sjezdovku v Čeladné provozuje již přibližně pětadvacet let, má momentálně na svahu pětasedmdesát centimetrů přírodního sněhu. V plném provozu jsou obě sjezdovky.

„Lyžujeme denně od devíti do půl páté odpoledne. Večerní lyžování máme od sedmnácti až do půl deváté večer. V současné době je už situace dobrá, jenže během vánočních svátků, kdy sjezdovky mají mít největší žně, jsme pro nedostatek sněhu měli areál uzavřený. Proto doufáme, že zbytek sezony už bude lepší. Během jarních prázdnin snad o sníh nouze nebude,“ doufal předseda Lyžařský klub Kocianka Ostrava Jiří Vala s tím, že pokud se budou chtít lyžaři k nim o víkendu vypravit, mohou se těšit na upravený svah, bezproblémový dojezd až na parkoviště a nejnižší ceny za vlek v celých Beskydech.

„Podmínky jsou opravdu ideální, navíc má ještě i něco připadnout, cesty jsou k nám vyhrnuté a ty ceny máme skutečně nejnižší. Alespoň nevím o nějaké jiné sjezdovce v regionu, která by za celodenní lyžování chtěla jen dvě stě korun, u dítěte dokonce ještě o padesátikorunu méně,“ pochlubil se Jiří Vala.

Na příjemné lyžování se mohou také konečně těšit návštěvníci Javorového vrchu u Třince, kde na modré sjezdovce je zatím zhruba 40 centimetrů přírodního sněhu. „Tento týden jsme rozjeli vlek na malém svahu. V provozu bude denně k dispozici také i pro jednotlivé jízdy z horní stanice lanovky k turistické chatě, například pro vyznavače běžeckého lyžování,“ uvedl správce areálu horského střediska Tomáš Valenta. Se spuštěním velkého vleku na červené sjezdovce počítá koncem příštího týdne. Černá, tedy třetí sjezdovka Javorového vrchu zůstává neupravena, sjet si ji mohou pouze vyznavači adrenalinového sportu, a to na vlastní nebezpečí. „Veškeré informace ohledně lyžování se mohou zájemci dozvědět na nových internetových stránkách javorovy-vrch.eu, které jsme právě uvedli do provozu,“ informoval dále Valenta.

Upravené sjezdovky čekají na lyžaře také v areálu Biocel-Zlatník. „V provozu máme všechny tři vleky, na kterých leží padesát centimetrů sněhu. Zájemci mohou také využít sobotního večerního lyžování,“ sdělil Vladimír Čtvrtek, jeden z provozovatelů.

Martin Šrubař
Ladislava Vavrošová