VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Frydeckomístecko

19.9.2018

Turistickou ubytovnu v Bílé čekají změny

O budovu v oblíbeném zimním i letním středisku se postará nově vzniklá krajská organizace.

18.9.2018

Ptali jste se Marcela Sikory, lídra KDU-ČSL ve Frýdku-Místku

Marcel Sikora, lídr kandidátky KDU-ČSL do zastupitelstva Frýdku-Místku, radní města, byl ve čtvrtek 20. září 2018 hostem on-line rozhovoru Deníku.

18.9.2018

Novou sportovní halu postaví investor s pomocí dotací

Už v příštím roce by měla být dokončena nová sportovní hala ve Frýdku-Místku, kterou postaví soukromý investor. Za projektem haly Basketpoint, určené primárně dětema mládeži, stojí frýdecko-místecký podnikatel Zdeněk Navrátil, který je zároveň předsedou basketbalového klubu. S vybudováním stavby mu pomůže také dotace od kraje a města.  

18.9.2018

Nemocnice podává pomocnou ruku kojícím maminkám

V Nemocnici Třinec byl začátkem září zahájen provoz laktační poradny, která je v provozu každé pondělí, středu a pátek od 8 do 14 hodin v 6. patře hlavní budovy.  

17.9.2018

Hasič dostal na Dnech NATO medaili za záchranu života

Medaili s „Čestným uznáním hejtmana Moravskoslezského kraje za pomoc při záchraně lidského života“ převzal v neděli profesionální hasič David Krhovjak od hejtmana Ivo Vondráka, a to během Dnů NATO a Vzdušných sil Armády ČR 2018 - přímo na ploše mošnovského letiště, navíc před zraky mnoha tisíců návštěvníků.

17.9.2018

Prostory rekonstruované budovy nádraží se zaplňují

Prostory nádražní budovy v Třinci se zaplňují. Do pravého křídla objektu se v minulých dnech přestěhovala Regionální rada Třinec a Hospodářská rozvojová agentura Třinecka (HRAT).  

17.9.2018

Dálnice bez poplatku? Obce chtějí ulevit od hustého provozu

Přesunout auta na nedalekou dálnici a ulevit tak vytížené dopravě skrze obce. Taková je představa několika radnic na Frýdecko-Místecku.

17.9.2018

OBRAZEM: V Třinci slavili historické povýšení

Skvělé počasí, výborná a pohodová nálada – tak vypadaly nedělní oslavy nazvané Den statutárního města Třince, které se na náměstí Svobody konaly u příležitosti povýšení na statutární město.

16.9.2018

Lípa bude v Třinci připomínat rok 2018

FOTOGALERIE/ Letošní rok se nesmazatelně zapíše do historie Třince. Hutnické město se totiž na konci prázdnin zařadilo mezi statutární města. 

16.9.2018

Na nádraží ve Frýdku-Místku zastaví legiovlak

Třináct zrekonstruovaných vagónů, které představují vojenský ešalon, zastaví v září na nádraží ve Frýdku-Místku.

16.9.2018

Kvůli obchvatu vybuduje město nové mosty, zakázka je schválena

Radní ve Frýdku-Místku schválili zakázku na výstavbu dvou chybějících mostů v rámci obchvatu města, který se začal budovat na jaře.

15.9.2018

OBRAZEM: Sud piva museli vézt na točkách – a u toho ještě pít

Uběhnout více jak deset kilometrů, k tomu vézt na točkách 50litrový sud piva a během trasy vypít dohromady 18 piv – to byl úkol pro tříčlenná družstva, která se přihlásila na 5. ročník Točko Kappu ve Vojkovicích.

15.9.2018

Třinec v neděli oslaví vstup mezi elitu

Třinec se v srpnu zařadil mezi statutární města České republiky a tuto historickou událost chce v neděli náležitě oslavit.

14.9.2018

Hraběnka navštívila malé pacienty

Pacienty na dětském oddělení frýdecko-místecké nemocnice navštívila hraběnka Mathilda Nostitzová.

13.9.2018

Výjezdové centrum nabídne zázemí krizovému štábu

Třinec - Kdo je připraven, není překvapen. Hutnické město najde v případě krizových situací zázemí ve zdejším integrovaném výjezdovém centru (IVC).

12.9.2018

Starostové většinou opět kandidují. Zbytek končí hlavně kvůli věku

Na většině radnic ve frýdecko-místeckém okrese můžou i po komunálních volbách setrvat stávající starostové. Jejich jména objeví voliči na kandidátních listinách také letos.

11.9.2018

Růžová kola brázdí město, problémem je vandalismus

Vlnu pozdvižení a nevole vzbudil snímek růžového sdíleného kola, kterému kdosi ve Frýdku-Místku vzal přední kolo. Fotografie, která na sociálních sítích koluje od pátku, zachycuje jedno z šedesáti kol, které si od začátku září můžou vypůjčit kolemjdoucí na různých místech ve městě.

11.9.2018

Zmodernizované hřiště třinecké školy je pro všechny

Nejen děti v hutnickém městě mají další možnost sportovního vyžití. V pondělí bylo otevřeno zmodernizované sportoviště u ZŠ Kaštanová. Všichni sportovní nadšenci se mohou těšit na nové víceúčelové hřiště pro míčové hry a nechybí ani sektor skoku do dálky a dětské hřiště.

10.9.2018

OBRAZEM: Lesopark v Malenovicích prošel obměnou

Obec Malenovice dokončila několikaletou rekultivaci svahu Borové, kde se na vrcholu tyčí kostel sv. Ignáce z Loyoly, kam se lidé dostanou také po opraveném chodníku.

10.9.2018

Senioři v Třinci mají mít centrum

Vzdělávací kurzy, čaje o páté nebo přátelské posezení v příjemném prostředí.

9.9.2018

Kvalita vody v nádržích našeho regionu se liší

Předpověď počasí slibuje na následující týden teplé a slunné počasí, koupací sezona tak ještě nekončí.

8.9.2018

Dělníci mění svodidla, řidiči láteří na dlouhé omezení

Dopravní omezení kvůli výměně středových svodidel musí strpět řidiči na dálnici D48 mezi Frýdkem-Místkem a Českým Těšínem. V několikakilometrových úsecích se jezdí jen v pravém jízdním pruhu.

7.9.2018

Lesní školka v Hrádku zaujme jedinečnou jurtou

Již téměř pět let se může Hrádek pyšnit svobodnou lesní školkou Hrádeček, která dětem umožňuje vyrůstat v souladu s přírodou.

7.9.2018

Panenky slaví, je jich už na padesát tisíc

Panenka Kiwanis slaví osmnáct let. Za tu dobu jich vězni pro dětské pacienty vyrobili na padesát tisíc.

6.9.2018

Školáci v Třinci se mohou radovat z nových hřišť

Příjemné překvapení čekalo po prázdninách třinecké školáky. Během dvouměsíčního volna prošly kompletní rekonstrukcí venkovní sportovní areály u ZŠ Slezská na Terase, u ZŠ a MŠ s polským jazykem vyučovacím v Oldřichovicích a těsně před dokončením je i sportoviště u ZŠ Kaštanová na Sosně. 

6.9.2018

Osmileté gymnázium bude nově i ve Frýdku-Místku

Frýdecké gymnázium v Cihelní ulici přidá od dalšího školního roku jednu třídu pro stávající páťáky. Očekává zájem.

5.9.2018

Policisté v regionu se v těchto dnech zaměřili na děti

Letní prázdniny jsou minulostí a děti opět zamířily do škol. Ve střehu proto byli i policisté.

5.9.2018

Chodníky a komunikace v Třinci opravují ve velkém

V třinecké Slezské ulici finišuje rekonstrukce přístupových chodníků k bytovým domům 738, 739 a 740, které zakončí stavební úpravy probíhající od dubna letošního roku v této ulici. Výsledkem jsou nová parkovací místa, zrekonstruovaný povrch cesty i chodníků a nové veřejné osvětlení.

4.9.2018

Hotovo! Bystřické kino úplně změnili

Jedna z největších investic za poslední roky v Bystřici se otevírá veřejnosti. Lidem nyní v plné kráse slouží MUZ-ÍČko, které vzniklo přestavbou zdejšího kina.

4.9.2018

Lysá hora a turisté: zkratky i odpadky jsou velké zlo!

FOTOGALERIE/ Dá se říci, že jim kdysi patřila; bývali kromě horalů jediní, kdo ji navštěvovali a svým způsobem zařídili její dnešní slávu. Vybudovali zde první chatu a obnovili tu současnou. Už jsou ale jedněmi z mnoha… bohužel?

3.9.2018

Na Gruni byl odhalen nový památník obětem hor

Osada Gruň, která spadá pod Staré Hamry, je bohatší o památník obětem hor v Beskydech.

2.9.2018

Srpen na Lysé hoře byl výrazně teplotně nadprůměrný

Srpen na Lysé hoře byl výrazně teplejší než obvykle. Průměrná teplota vzduchu tam činila 15,8 stupně Celsia, což je o 4,3 stupně víc než dlouhodobý průměr.

1.9.2018

Beskydská sedmička zná vítěze. 95 kilometrů zvládli za 12 hodin

Beskydská sedmička zná své vítěze. Na nejvyšší stupínek opět vystoupal Stanislav Najvert, absolutní rekordman v počtu prvenství na B7, který vyhrál již počtvrté. Letos ovládl závod s parťákem Janem Zemaníkem. Porci 95 kilometrů zvládli v čase 12:02:39.

1.9.2018

Půjčení snadno a rychle. Město otestuje sdílení kol

Trend sdílených kol se už od soboty dotkne také Frýdku-Místku. Město se rozhodlo otestovat službu sdílení kol. Zájemci ji budou moci využívat až do 30. listopadu.

1.9.2018

Za nábytek u popelnic hrozí až padesátitisícová pokuta

Ve Frýdku-Místku pokračuje boj proti odkládání starého nepotřebného nábytku k popelnicím. Kontejnery na velkoobjemový odpad nechává město přistavit na více než šedesáti svozových místech v různých lokalitách města častěji, a to co druhý měsíc.  

31.8.2018

Uhynulí raci? Podle odborníků jde o zbytky krunýřů

Na prázdné krunýře raků můžou nyní lidé natrefit na dně říčky Morávka v Raškovicích. U některých kolemjdoucích vzbuzují obavy, protože zbytky považují za uhynulé raky. Vodohospodáři ale ubezpečují, že se korýšům citlivým na znečištění vody daří dobře.

30.8.2018

O nových zastupitelích je někde už jasno

Komunální volby budou na programu 5. a 6. října. V některých obcích již ale kandidáti mohou bouchat šampaňské.

30.8.2018

Město si připomene popravené

Vedení frýdecko-místecké radnice si spolu s pamětníky a občany připomene pětasedmdesáté výročí popravy občanů u trati v Lískovci.

29.8.2018

Podomní prodejci si nedají říct

Nařízení města Třince o zákazu podomního prodeje sice nezvané obchodníky ještě úplně neodradilo, ale třinečtí občané už dobře vědí, jak se v takových případech mají zachovat.

28.8.2018

Zasedačce dominuje unikátní dubový stůl

Dolní Lomná – Přestavba dolnolomňanského obecního úřadu je minulostí. Nově je zasedací místnost v patře, naopak do přízemní se přestěhovala pošta.

28.8.2018

Úleva pro řidiče. S koncem prázdnin vrcholí část silničních prací

S koncem letních prázdnin vrcholí i práce na některých silnicích v regionu. Řidiči si však od dopravních uzavírek ještě neodpočinou.

27.8.2018

Frýdlantskému létu dominoval stavební ruch

Frýdlant nad Ostravicí prošel od začátku června celou řadou důležitých stavebních proměn. Oprav se dočkala nejen hlavní dopravní tepna vedoucí přes město, ale i značné množství objektů. Výjimkou přitom nebyl ani takový projekt jako zcela nová přístavba mateřské školy.

27.8.2018

Horka potrápila i hutníky, mění se jim pracovní režim

Vysoké venkovní teploty letošního léta ztěžují práci zaměstnancům horkých provozů. Nejhůř jsou na tom vysokopecaři, valcíři, struskaři nebo taviči. Vyšplhá-li se rtuť teploměru venku na 30 stupňů Celsia, mění se jim pracovní režim. Mají nárok na více tekutin a musí častěji odpočívat.

26.8.2018

Do Frýdku-Místku míří sdílená růžová kola

Trend sdílených kol zamíří od září také do Frýdku-Místku. Město se dohodlo se společností Rekola, že se zapojí do pilotního projektu sdílení kol.

24.8.2018

Opravy cest a chodníků se nezastavily ani v tropech

Frýdek-Místek - Zaměstnanci technických služeb pokračují v opravách povrchů místních vozovek a chodníků a provádí velkoplošnou pokládku asfaltobetonové směsi i v současných tropických teplotách. 

24.8.2018

Hygienici varují před koupáním v přehradách. Škodí vedra

Kvalita vody v nádržích na Frýdecko-Místecku se v souvislosti s dlouhotrvající vlnou veder zhoršuje. Informovali o tom krajští hygienici.

24.8.2018

Strany losovaly čísla do voleb

Frýdek-Místek Ve velké zasedací síni frýdeckého magistrátu se včera losovala čísla do nadcházejících komunálních voleb.

23.8.2018

Město omezí provozní dobu další hospody

Zastupitelé ve Frýdku-Místku schválili rozšíření vyhlášky, která omezuje provozní dobu barů, o Kovárnu na sídlišti Slezská.

23.8.2018

Tendr na poslední úsek obchvatu Třince se zopakuje

Dokončení obchvatu Třince v úseku mezi městskou částí Nebory a Třanovicemi zůstává v nedohlednu. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), které je investorem stavby, musí znovu po dvou letech vypsat nové výběrové řízení na stavitele.

22.8.2018

Strážníci seznamovali děti s dopravními předpisy

V rámci tradičního programu „Prázdniny ve městě“, který připravuje Středisko volného času Klíč ve spolupráci s frýdecko-místeckou radnicí, si v úterý dopoledne mohly děti prověřit svou znalost pravidel silničního provozu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT