VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Frydeckomístecko

27.8.2018

Frýdlantskému létu dominoval stavební ruch

Frýdlant nad Ostravicí prošel od začátku června celou řadou důležitých stavebních proměn. Oprav se dočkala nejen hlavní dopravní tepna vedoucí přes město, ale i značné množství objektů. Výjimkou přitom nebyl ani takový projekt jako zcela nová přístavba mateřské školy.

27.8.2018

Horka potrápila i hutníky, mění se jim pracovní režim

Vysoké venkovní teploty letošního léta ztěžují práci zaměstnancům horkých provozů. Nejhůř jsou na tom vysokopecaři, valcíři, struskaři nebo taviči. Vyšplhá-li se rtuť teploměru venku na 30 stupňů Celsia, mění se jim pracovní režim. Mají nárok na více tekutin a musí častěji odpočívat.

26.8.2018

Do Frýdku-Místku míří sdílená růžová kola

Trend sdílených kol zamíří od září také do Frýdku-Místku. Město se dohodlo se společností Rekola, že se zapojí do pilotního projektu sdílení kol.

24.8.2018

Opravy cest a chodníků se nezastavily ani v tropech

Frýdek-Místek - Zaměstnanci technických služeb pokračují v opravách povrchů místních vozovek a chodníků a provádí velkoplošnou pokládku asfaltobetonové směsi i v současných tropických teplotách. 

24.8.2018

Hygienici varují před koupáním v přehradách. Škodí vedra

Kvalita vody v nádržích na Frýdecko-Místecku se v souvislosti s dlouhotrvající vlnou veder zhoršuje. Informovali o tom krajští hygienici.

24.8.2018

Strany losovaly čísla do voleb

Frýdek-Místek Ve velké zasedací síni frýdeckého magistrátu se včera losovala čísla do nadcházejících komunálních voleb.

23.8.2018

Město omezí provozní dobu další hospody

Zastupitelé ve Frýdku-Místku schválili rozšíření vyhlášky, která omezuje provozní dobu barů, o Kovárnu na sídlišti Slezská.

23.8.2018

Tendr na poslední úsek obchvatu Třince se zopakuje

Dokončení obchvatu Třince v úseku mezi městskou částí Nebory a Třanovicemi zůstává v nedohlednu. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), které je investorem stavby, musí znovu po dvou letech vypsat nové výběrové řízení na stavitele.

22.8.2018

Strážníci seznamovali děti s dopravními předpisy

V rámci tradičního programu „Prázdniny ve městě“, který připravuje Středisko volného času Klíč ve spolupráci s frýdecko-místeckou radnicí, si v úterý dopoledne mohly děti prověřit svou znalost pravidel silničního provozu.

21.8.2018

Na chmelnici jsme uslyšeli burácející řev letadel

Před 50 roky vyjel osobní vlak z nádraží ve Frýdku-Místku a byl plný žáků a studentů jedoucích na chmelovou brigádu. Konečná stanice byla vesnička Líšany v okrese Louny. Byl 20. srpen 1968.

20.8.2018

Cestující čekají novinky. Názvy autobusových zastávek se změní

Na nové názvy autobusových zastávek si budou muset zvykat cestující ve Frýdku-Místku. Změny se podle magistrátu dotknou zastávek, které odkazovaly na už neexistující stavby nebo neodpovídaly novému uspořádání objektů.

20.8.2018

Třinec slaví, stal se statutárním městem

Hotovo. 31. červenec 2018 se stal dnem D pro hutnické město. Prezident České republiky Miloš Zeman podepsal novelu zákona o obcích, v níž je Třinec zařazen mezi statutární města.

18.8.2018

Hrádečtí rozšíří Centrum volného času

Centrum volného času v Hrádku se stává jedním z hlavních míst dění v obci. Díky koupi sousedního domu obec centrum rozšíří.

17.8.2018

Rekordy píší desátý díl

Svátek dobrého jídla a pití ve Frýdku-Místku pro letošní rok připadá na sobotu 18. srpna. Park Pod zámkem ožije dalším ročníkem gastrofestivalu Frýdek-Místek plný chutí a jubilejním 10. ročníkem Beskydských rekordů.  

17.8.2018

Indiáni letos v létě dominují Hrádečku

Lesní školka Hrádeček v Hrádku se těší značné popularitě už od samotného otevření v roce 2014. Coby útočiště dětí ale neslouží pouze během školního roku, nejmenší zde mají možnost velmi příjemně strávit i i srpen. Letošní prázdninovou tématikou se stalo indiánské léto.

16.8.2018

Reflexní šle zachraňují životy motocyklistů

Policisté se zaměřili na motorkáře. Ve středu se uskutečnila v Bílé bezpečnostně preventivní akce zaměřená právě na řidiče motocyklů. Právě ti patří společně s chodci a cyklisty mezi nejzranitelnější účastníky silničního provozu. Policisté během akce motocyklisty kontrolovali a rozdávali jim reflexní šle.

15.8.2018

Republiku reprezentovali v Tokiu žáci z Návsí

Návsí, Tokio - Školáci z Masarykovy základní školy Návsí Izabela Heczková a Petr Stefek představili v Tokiu svou vizi lepšího života

14.8.2018

Stavba kanalizace v Písečné přináší dopravní omezení

Řidiči musí počítat s tím, že silnici v Písečné zcela uzavřeli

14.8.2018

Žermanická přehrada se drží. Má nejlepší vodu ke koupání

Krajští hygienici také v minulém týdnu prováděli kontrolu kvality vody, a to i v nádržích našeho regionu.

13.8.2018

Mosty: tropy pomohly

Aquapark v Mostech u Jablunkova prožil, stejně jako další podobná zařízení, tropické dny. Přesto podle provozovatele mosteckého aquaparku byl, co se návštěvnosti týká, letošní červenec velmi srovnatelný s loňským.

11.8.2018

Jubilejní Masarykova ZŠ bude v suchu

Třinec – Současně se sanací zdiva probíhá i rekonstrukce šaten. Náklady na sanaci a modernizaci šaten si vyžádají zhruba 4,5 milionu korun.

10.8.2018

Ve Frýdku-Místku přibývají rozkvetlé louky

Každým rokem Frýdek-Místek rozšiřuje květinovou výzdobu města a drží krok s nejnovějšími trendy.

9.8.2018

Lákají tropy lidi do hor? Jak kde

Beskydy - Úmorné tropické počasí je sice plné sluníčka, ale na druhou stranu může mnohé turisty odradit od pěších výšlapů. Jak jsou v tomto období na tom horské chaty? Lepší někde do stínu a k vodě, než pěšky do hor – v tom má jasno Aleš Drabina z Frýdku-Místku.

8.8.2018

Vyhrajte vstupenky na Mig 21

Fanoušci se v rámci dalšího ročníku Beskydského hudebního léta na koupališti Sluníčko v Ostravici můžou těšit na koncert kapely Mig 21, který se uskuteční v sobotu 11. srpna.

8.8.2018

Ideální dovolená starostů? Aktivní

Letní prázdniny jsou ve druhé polovině a s tím spojené dovolené v plném proudu. Alespoň na chvíli chtějí „vypnout“ i starostové obcí na Třinecku a Jablunkovsku.

7.8.2018

OBRAZEM: Franta Šiška z Milionáře Jarka Nohavici má sedm let

Již sedmým rokem je jedním z lákadel Dolní Lomné socha zdejšího rodáka Franty Šišky.

6.8.2018

Nejmenší se mohou radovat, mají nové herní prvky

Děti v třinecké části Borek mají nový prostor, kde si mohou pohrát. Hřiště si svépomocně postavili obyvatele ulice, v níž se nachází Komunitní centrum Borek. Finanční prostředky na herní prvky se podařilo získat z nadace T-mobile.  

4.8.2018

Návštěvnost koupališť je podobná loňskému roku

Ač v současných dnech zažíváme tropické teploty, v součtu s deštivým obdobím v sedmém měsíci je návštěvnost koupališť téměř stejná jako vloni.

3.8.2018

Výstava vzpomíná na dřevěný kostel v Gutech

Výstava zhruba třicítky snímků v prostorách restaurace C-Club v třinecké části Kanada připomene, jak vypadal loni vypálený kostel. Na snímcích příchozí uvidí i interiér kostela. Fotografie jsou z archivu Jana Myrdacze a Miroslava Ulčáka.  

3.8.2018

Festival Gorolski Święto nabídnou v živém přenosu

Tanec, zpěv, hudba, barevné kroje, řemesla, regionální kuchyně, ale také sport, turistika a literatura – to je mezinárodní folklorních setkáních Gorolski Święto, které od 3. do 5. srpna napíše v Jablunkově 71. díl.

3.8.2018

V Čeladné by mohla přibýt nová bobová dráha

Na bývalé sjezdové trati na severním svahu Malé Stolové v Čeladné by mohla vyrůst nová bobová dráha. Projekt, o kterém se mluví od roku 2011, žádá o stavební povolení.

2.8.2018

Z městského úřadu v Třinci se stane magistrát

Zřejmě už na konci srpna přestanou obyvatelé Třince chodit na městský úřad. Hutnické město uspělo v letité snaze stát se statutárním městem.

2.8.2018

Unikát: fotopast v Beskydech zachytila rysici s mládětem

Raritní záběry zachytila fotopast v Beskydech. Zasloužilá matka, rysice Draža, přenáší v tlamě své mládě.

1.8.2018

Festival Ladná Čeladná se blíží

Patnáctku kapel uvede festival Ladná Čeladná na letošním čtvrtém ročníku, který se koná 3. a 4. srpna v areálu Základní školy Čeladná.

1.8.2018

Rok od vypálení kostela v Gutech připomene koncert, průvod a bohoslužba

Věřící v Třinci-Gutech se připravují na první smutné výročí. V noci na čtvrtek se shromáždí u dřevěného kříže, který jako jediný zůstal z vyhořelého kostela Božího Těla. Ve středu ve 23.45 hodin zahájí modlitby Korunka k Božímu Milosrdenství, o půlnoci začne mše svatá. Celebrovat ji bude duchovní správce farnosti Střítež Kazimierz Płachta.

31.7.2018

Výstavba druhé etapy obchvatu města se přiblížila

Zatímco úvodní práce na budování obchvatu Frýdku-Místku v okolí lokality Olešná jsou v plném proudu, druhá část plánované silnice přes Staré Město a Dobrou se ještě stavět nezačala.

30.7.2018

Přehrada Šance se pomalu plní, rekonstrukce končí

Staré Hamry - Rozsáhlá rekonstrukce přehrady Šance, která trvá téměř tři roky a vyjde na bezmála půl miliardy korun, se chýlí ke konci. Nejdůležitější změny už jsou dokončeny, vodní nádrž se postupně plní.  

28.7.2018

Hotovo. Bystřice má nové parkoviště

Parkoviště u vlakového nádraží v Bystřici je hotovo. Motoristům začalo sloužit ve druhé polovině července a přednádražní prostor v této obci opět získal na reprezentativnosti.

27.7.2018

Cyklookruhy po Frýdku-Místku mají nové informační tabule

Již v roce 2009 byly ve Frýdku-Místku vyznačeny čtyři tematické cyklookruhy, které město protínají.

27.7.2018

Bude starosta Hrčavy starostou Čierne?

Obec na Trojmezí bude od podzimu mít nového starostu. Petr Staňo, který v čele Hrčavy stojí osmým rokem, totiž nebude kandidovat v Česku, ale v sousedním Slovensku.

26.7.2018

Hygienici: Pozor na koupání v přehradách Baška a Brušperk

Ani vydatné deště z minulého týdne nezlepšily kvalitu vody v přehradách Baška a Brušperk. Před nadcházejícím tropickým víkendem by měli plavci raději zamířit jinam.

26.7.2018

Silničáři rekonstruují další cestu

Frézováním vozovky začaly zkraje týdne práce na rekonstrukci a modernizaci silnice II/474 na průtahu Jablunkovem a Návsím.

25.7.2018

Cyklostezka v Pržně bude uzavřena

Několik měsíců bude z důvodu sanace železničního mostu přes řeku Ostravici uzavřena cyklostezka v Pržně, a to v úseku za hodoňovickou lávkou po prženský most. 

25.7.2018

Dostavbu křižovatky v Rychalticích stále brzdí spory

Léta nedokončený úsek dálnice a mimoúrovňové křižovatky v Rychalticích v posledních měsících opět okupují silničáři. Ani po řadě soudních sporů ale ještě Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) nemá definitivně vyhráno.

24.7.2018

Sál jablunkovské radnice se promění

Ve dvou etapách chtějí Jablunkovští opravit sál ve zdejší historické budově radnice. Start první je za dveřmi.

24.7.2018

Cyklisté projedou mezi Třincem a Konskou bezpečněji

Milovníci bicyklů v Třinci se mohou těšit na další rozšíření sítě cyklopruhů a cyklostezek, tentokrát směrem na Konskou a Baliny. Silnice z hutnického města směrem na Český Těšín patří k nejvytíženějším dopravním tepnám, kterou hojně využívají také zaměstnanci Třineckých železáren (TŽ), firem v areálu TŽ a v průmyslové zóně.

23.7.2018

Uzavírka přejezdu ve Frýdku komplikuje dopravu

Stavební práce na železničním přejezdu u vlakového nádraží ve Frýdku od pondělního rána komplikují dopravu na okolních cestách. Přejezd je pro motoristy uzavřen, nedostanou se tudy ani autobusy městské hromadné dopravy.

23.7.2018

Voda v přehradách není všude dobrá

Laboratorní analýzy potvrdily zhoršení kvality vody v nádrži Brušperk, kde došlo k výraznému nárůstu počtu toxických sinic. Informovala o tom krajská hygienická stanice.

23.7.2018

Obecní policie v Bystřici slavila rok. A měla napilno

Rok fungování má za sebou bystřická obecní policie. Konkrétně první narozeniny slavila 1. června.

20.7.2018

V Bystřici začalo se začátkem prázdnin jezdit Senior taxi

K obcím na Třinecku a Jablunkovsku, které provozují službu nazvanou Senior taxi, se od 1. července připojila také Bystřice.  

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT