„Jednali jsme na stejném základě, na kterém dosud fungovala stávající koalice. S hnutím ANO máme největší průnik programu, takže jsme vycházeli ze stávajícího programového prohlášení. Díky tomu, že nám voliči dali takovou důvěru, máme možnost dokončit připravené projekty a uskutečnit naše vize. Prioritou pro obě hnutí je dobré hospodaření, s tím, že zachováme dosavadní podporu sociální oblasti, kultury a sportu,“ řekl primátor Frýdku-Místku Petr Korč (Naše Město F-M).

Nízkoemisní autobusy ve Frýdku-Místku.
Nové zobrazování jízdních řádů ve Frýdku-Místku, cestující uvidí i zpoždění

„Hnutí ANO 2011 si spolupráci s hnutím Naše Město F-M vyzkoušelo v právě skončeném volebním období. Spolupráce podle nás byla věcná a konstruktivní, a proto nebránilo nic ve spolupráci pokračovat. To se nám jeví logické a s ohledem na to, že obě hnutí jsou schopna v zastupitelstvu složit většinu, rozhodli jsme se pro tento koncept dvojkoalice,“ uvedl náměstek primátora Radovan Hořínek (ANO 2011).

Hnutí Naše Město F-M má v zastupitelstvu 13 zastupitelů, hnutí ANO 2011 11 zastupitelů. V 11členné radě města (včetně uvolněných členů Zastupitelstva města Frýdku-Místku) má hnutí Naše Město F-M 6 členů, tedy primátora, dva náměstky a tři členy Rady města Frýdku-Místku. Hnutí ANO 2011 má celkem 5 členů RMFM, tedy 3 náměstky primátora a 2 členy RMFM. Piráti těsně ve volbách skončili pod pětiprocentní hranicí a do zastupitelstva se nedostali.