Dětem a mládeži se zde věnovali dva speciální pedagogové a tři dobrovolníci. Hlavní náplní programu byl sport, hry a soutěže v přírodě. Dále bylo připraveno i velké množství výtvarné práce. Děti malovali na papír, do písku, na kameny, vytvořili herbář květin, vyráběli sádrové kachle. Součástí programu bylo i vzdělávání. Všichni mladí lidé se na jeden týden stali fiktivními pracovníky humanitární organizace ADRA a dozvěděli se něco o zemích, kde ADRA pomáhá.

Cílem aktivit rodičů byl odpočinek, rehabilitace a relaxace. V rámci rehabilitačního programu využívali masáže, relaxační obličejové masáže, vířivé koupele, odborné zdravotní cvičení. Kromě toho se aktivně účastnili na společných workschopech a přednáškách. Velký ohlas mělo povídání s psycholožkou Petrou Kantorovou na téma psychohygiena a syndrom vyhoření. Dana Horeličanová měla zajímavou zdravotně-vzdělávací přednášku na téma Chemie kolem nás a Gustav Klóda promluvil o tom, jak si ochránit duševní zdraví.

Velkým zpestřením celého pobytu bylo vystoupení dvou hudebních skupin. Skupina Blaf zpívala známé i méně známé písně v místním nářečí tzv. „ po našemu“ a skupina Camara předvedla bubenickou smršť inspirovanou rytmy Afriky. Z dalších akcí se velmi líbil program divadélka Křesadlo.

Rodiče s dětmi využili také zajímavé místní atrakce – jízda na voze taženým koněm. „Jsem moc ráda, že se nám Psychorehabilitační pobyt i díky pěknému počasí velmi vydařil a rodiče i děti se mohou těšit z krásně prožitého týdne, “ uvedla Halina Gorná, hlavní organizátorka celé akce.