Lidé tu mohli obdivovat ty nejlepší kousky z ohromné škály freestylových jezdců. „Trojnásobný mistr světa ve freestyle BMX Jan Valenta s sebou přivezl svůj tým špičkových jezdců, a tak obyvatelé Frýdku-Místku, stejně jako milovnící extrémních výkonů, mohli obdivovat adrenalinové kousky jezdců na všem možném. Nechybělo horské kolo, BMX, koloběžky, in-line brusle,“ konstatovala Lenka Bardoňová z frýdecko-místeckého Beskydského informačního centra.

„Umění nemožného jezdci předváděli na speciální dráze zvané Funbox line, která dovolovala, aby návštěvníci akce viděli ty nejtěžší prvky v daných kategoriích – salta, otočky až o 560 stupnňů a mnohé technické fígle. Vrcholem pak byl neskutečný přeskok stojící dodávky v podání jezdce na in-line bruslích, který si říká Smeták,“ popsala dění na adrenalinové akci Lenka Bardoňová.

Zahanbit se nedali ani kluci z Frýdku-Místku, kteří na akci dorazili rovnou na in-line bruslích nebo na koloběžce. „Nezalekli se ani strmých ramp a předvedli něco ze svého umění. Zejména mladý Patrik všem ukázal salto vzad v plné rychlosti a všechny přihlížející tím uzemnil. I Sádlo z Ostravy by se svým uměním na BMX mohl živit,“ podotkla Lenka Bardoňová. Mezi vystoupeními mohli návštěvníci sledovat tvorbu sprejerů, kteří ukázali výrobu grafitti, zatančit si breakdance nebo shlédnout show v podání ostravských krotitelů ohně ze skupiny CyberFire.