Již od desáté hodiny se mohli návštěvníci místeckého náměstí Svobody těšit na zajímavý program. Lidé se ale v adventním městečku začali scházet dávno před tím, a to z důvodu, aby si pochutnali na klasických vánočních teplých nápojích jakými jsou punče, medoviny či čaje. Dokonce si mohli návštěvníci pochutnat i na teplém jablečném cideru.

Jako první na podiu vystoupila Kateřina Kouláková společně společně se dvěma anděly, se kterými si připravila především pro ty mladší návštěvníky představení s názvem Co my jen víme o Vánocích?

Po ní nastoupila známé cimbálové uskupení Konopjan, které uzavřelo dopolední program. Ten odpolední pokračoval od patnácté hodiny vystoupením písničkáře Montyho, kterého vystřídal další český písničkář Oldřich Janota. Závěr dne patřil folkovému duu zvanému Žamboši.

Adventní městečko bude aktivní až do příští soboty, kdy bude ráno českými skauty na náměstí přivezeno Betlémské světlo. Také vystoupí kapela Bublifunk a závěr více než třítýdenního programu bude patřit Ondřeji Klímkovi a Adamovi Zbránkovi.

Adventní městečko se mezi místními těší oblibě. „Jsem velmi rád, že i letos bylo adventní městečko vystavěno. Celý život žiji v Místku na náměstí a líbí se mi forma těchto aktivit. Letos jsem bohužel neměl čas, a tak jsem se do adventního městečka přišel podívat dnes poprvé,“ odvětil na dotaz Deníku jeden z návštěvníku dopoledního programu, který doufá, že i v příštím roce bude adventní městečko znovu vystavěno.