Na adventních trzích na náměstí Svobody v Místku je cítit vánoční atmosféra na každém kroku. Prodejci nabízí tradiční vánoční zboží, svařáky, vánoční punče nebo trdelníky. Punč lze zakoupit v cenovém rozpětí od 40 do 60 korun podle velikosti. Pro hudební a divadelní hosty je připraveno pódium, na náměstí nechybí ani zvonička vánočních přání, betlém v blízkosti kostela svatého Jakuba, Ježíškova pošta nebo dětský vláček.

Hlavně pro menší děti je lákadel spousta. Do adventního městečka se rozhodla vyrazit také mateřská škola J. Trnky z Frýdku-Místku, a to konkrétně třída dětí Beruška. Paní učitelky dětem vyprávěly o vánočních tradicích a také si všichni společně zazpívali vánoční písničky.

„Pro návštěvu adventního městečka jsme se rozhodli v rámci dopolední procházky, protože aktuálně s dětmi probíráme vánoční tradice a pro děti je to příjemné rozptýlení,“ uvedla Iva Blechová, učitelka z mateřské školy.

Po celý čas adventu je na náměstí Svobody připraven bohatý doprovodný program a ve středu si lidé mohou přijít společně od 18 hodin zazpívat na tradiční akci Česko zpívá koledy. Zájem veřejnosti je také o adventní tvořivé dílny.