Celý Frýdek-Místek se opět rozzáří vánoční výzdobou už v pátek 4. prosince během tradiční akce Doneste si zvoneček, rozsvítíme stromeček aneb Mikuláš po staročesku, která začíná v 15 hodin na místeckém náměstí Svobody. „Jedná se o akci, která má ve Frýdku-Místku dlouholetou tradici a každým rokem je hojně navštěvována. V minulém roce proběhla ve znamení perníků a vůně koriandru, předloni měla nádech doby ledové. Tento rok se koná v duchu staročeských tradic a vánoční pohody,“ pověděla frýdecko-místecká primátorka Eva Richtrová (ČSSD).

Celé odpoledne doplní zábavný program, kterým všechny přítomné provede moderátorská dvojice Roman Ondráček a Miloš Pokorný, kterou lidé znají také jako hudební duo Těžkej Pokondr. „Jejich cover verze známých skladeb zahraniční i české popové hudby s vtipnými texty zná snad každý. Patří mezi ně například hity Saša jede, Šopák, Pejzy, Felicie nebo Nájem zvedej. Koncert Těžkého Pokondra, který začne na náměstí Svobody o půl šesté večer, by si fanoušci rozhodně neměli nechat ujít,“ upozornila mluvčí magistrátu Jana Matějíková.

Zazpívat však do Frýdku-Místku přijde i Bára Basiková, která ve finále svého vystoupení zazpívá koledy s dětmi z místní základní umělecké školy. „Pro děti jsou připravena i pohádková představení, malé soutěže a dílničky, v nichž se děti budou moci naučit tradičním vánočním zvykům. Samozřejmě nebudou chybět ani čerti, andělé a Mikuláš, který hodným dětem rozdá malé dárky,“ doplnila mluvčí. Vánoční strom a slavnostní výzdobu města rozsvítí kouzelným klíčem v 16.20 hodin za cinkotu zvonečků a s pomocí primátorky města některé z dětí.

Lidé ve Frýdku-Místku se během adventu mohou těšit také na vánoční trhy na místeckém náměstí Svobody, které začnou v pondělí 7. prosince a potrvají až do středy 23. prosince. Mimoto se na frýdeckém zámku v neděli 6. prosince uskuteční i tradiční Vánoční jarmark.