„Tuto akademii jsme připravili i u příležitosti 111. výročí založení naší školy,“ řekla ředitelka 4. ZŠ Jiřina Raszková s tím, že akademie se začala připravovat již v podzimních měsících loňského roku. Po dopolední generálce se pak děti předvedly veřejnosti, kterou tvořili zejména rodinní příslušníci. „Jdeme se podívat na dceru a moc se těšíme,“ prozradil jeden z tatínků.

Přítomní pak viděli velice pestrý program, který žáci společně se svými učiteli nacvičili. Dětí se na podiu kina Petra Bezruče vystřídalo celkem na 370. „Na realizaci se podílel celým tým pedagogů, kterých je na škole pětatřicet. Zapojeny byly třídy od prvních až po deváté. V programu se střídaly pěvecké, taneční, ale i dramatické výstupy,“ vypočetla Raszková, která zároveň ocenila přístup všech zúčastněných.

„Chtěla bych jim za tuto práci moc poděkovat a zvláště hlavní koordinátorce Soni Halamové,“ doplnila ředitelka. Na akademii vystoupil také dětský soubor Ostravička a nechyběla ani hvězda ze StarDance Simona Švrčková, která v televizní soutěži měla za partnera Jiřího Schmitzera. „Simona Švrčková se věnuje našim dětem v rámci taneční školy,“ uzavřela ředitelka Raszková.