Pracovníci Inspektorátu cizinecké policie Mosty u Jablunkova se při bezpečnostní akci, která proběhla od 25. do 28. března, zaměřili na více věcí najednou.

„Konkrétně nejen na zjišťování nelegální migrace, dodržování pobytového režimu cizinců na území České republiky, na kontrolu pravosti a platnosti cestovních dokladů, na pátrání po hledaných osobách a věcech, ale také na dodržování zákona o provozu na pozemních komunikacích. Akce se zúčastnilo 31 policistů zmiňovaného inspektorátu a dva policisté odboru specializovaných činností s Schengenbusem, což je vozidlo vybavené mimo jiné technikou na vyhodnocování dokladů,“ upřesnila za Oblastní ředitelství služby cizinecké policie Ostrava Daniela Vlčková.

Na komunikacích v katastrech Zelinkovic a Frýdku-Místku policie zkontrolovala 609 vozidel a 1493 osob, z toho bylo 708 cizinců. Během toho zadrželi řidičský průkaz jednomu řidiči z České republiky, který ho i přes výzvu Magistrátu města Frýdek-Místek neodevzdal. Dále policisté zjistili šedesát přestupků podle ustanovení zákona o pobytu cizinců, kdy v padesáti devíti případech kontrolovaní cizinci neprokázali schopnost uhradit náklady zdravotní péče – a jeden předložil poškozený doklad.

„Dalších devětačtyřicet pokut uložili za přestupky proti bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích. Na blokových pokutách policisté vybrali celkem 51 700 korun,“ zhodnotila Vlčková.