Alexandr Fajkus z Kunčic pod Ondřejníkem, je muž středního věku a příliš často na fotbal nejezdí. Ale jako fanoušek Baníku si řekl, že do Olomouce to není daleko, a navíc se jedná o derby. Tak proč by nejel? „Domluvili jsme se a vyrazili autem do Olomouce. To jsme netušili, co nás čeká,“ začal vyprávění Fajkus.

Na místo přijeli asi hodinu před začátkem zápasu a s hrůzou zjistili, že je otevřena snad jen jedna pokladna. „Podle mě to udělali naschvál, abychom nestihli začátek. Navíc kontrolovali občanky, takže i to trvalo nějakou dobu,“ pokračoval Fajkus a dodal, že chvílemi se nestačil divit, co se dělo. „Přede mnou stál mladý kluk, který byl ze Vsetína. Ten v té pokladně se mu podíval na občanku a řekl: Vsetín, to je blízko Ostravy. Ty bys určitě fandil Baníku a neprodal mu lístek,“ popsal Fajkus jednu ze situací. Podle něj pořadatelé vše úmyslně zdržovali a uměle zvyšovali nervozitu čekajících tím, že někoho vpustili, jiného ne.

V pět hodin odpoledne, kdy začal zápas, prý stál před branou olomouckého stadion několikařadý dlouhý zástup. „Někteří to vzdali a odešli, jiní ještě zkoušeli štěstí. Myslím si ale, že to muselo jít i těm nejslušnějším lidem hodně na nervy a nebylo divu, že někdo vypěnil. Já nejsem žádný velký fanda a myslím si, že jsem klidný člověk, ale musím přiznat, že jsem začal pěnit taky. Tak jsem raději odešel. Kolega se dostal až k pokladně, ale jemu zase neprodali lístek,“ konstatoval suše Fajkus.

Měl z toho pocit, jako by olomoučtí pořadatelé nachystali na fanoušky Baníku léčku se vším všudy. „Co mě totiž zarazilo hned po příjezdu, to byly eskorty těžkooděnců. Plno policajtů. Všichni byli v pohotovosti, nad hlavami nám přelítával vrtulník. Myslel jsem, si, že je snad nějaký státní převrat,“ poznamenal Fajkus a neodpustil si opět poznámku, že mu to připadalo jako cílená akce, která měla vyprovokovat fanoušky Baníku, kteří se měli stát nástrojem pro zásah policie. „Nevím, co si o tom mám myslet,“ uzavřel Fajkus.