„Šestadvacet mladistvých bylo pod vlivem alkoholu, přičemž jednomu musela být poskytnuta lehčí první pomoc,“ informoval velitel frýdlantských strážníků David Richter. V ulici Padlých Hrdinů nadýchal mladý šofér za volantem 1,62 promile a převzala si ho policie kvůli podezření ze spáchání trestného činu.

6. ZŠ na místeckém sídlišti Anenská, kde se prověřuje šikana, 26. 4. 2023.
Od urážek k násilí, šikanu ve škole na Anenské ve Frýdku-Místku šetří policie

Městská policie vyrazila do akce se svými republikovými kolegy i úředníkem z odboru sociální právní ochrany dětí. Kontrola proběhla v kulturním centru, jeho okolí a zaměřila se hlavně na pití alkoholu teenagery, kterým ještě nebylo osmnáct let.

„Pokud si mladí neuvědomovali, že u nás máme strážníky, tak teď už jim to muselo dojít,“ pochvalovali si přítomnost strážců zákona obyvatelé centra Frýdlantu. Právě oni si stěžovali, že se jim mládež srocuje pod okny, pije alkohol a ruší spánek.

Zdroj: Youtube

„Určitě se podobné kontroly budou opakovat,“ ujistil velitel městské policie David Richter. Na mládež a alkohol se strážníci hodlají zaměřit nejen v noci. „Blíží se teplo a mladiství se budou scházet v parcích, na hřištích, na lavičkách,“ naznačil Richter.