„Zídky byly dlouhodobě využívány nepřizpůsobivými a drogově závislými, docházelo u nich k aplikaci drog, odhazování injekčních stříkaček, vytváření nepořádku,“ shrnula mluvčí radnice Jana Musálková Jeckelová. “Dochází tu k rušení nočního klidu, popíjení alkoholu na veřejnosti,“ doplnil primátor města Petr Korč. S demolicí skončí technické služby ve čtvrtek.

Obyvatelé sídliště Anenská bourání vítají, ale současně se nemohou zbavit skepse. „Budou se stahovat někde jinde, chce to více strážníků,“ narážejí na problematické osoby, které se u zídek pohybují.

OC Frýda, 7. března 2023, Frýdek-Místek.
Teenageři ve Frýdku-Místku dál obtěžují zákazníky nákupního centra

Znalci frýdeckomístecké drogové scény potvrzují, že v hotelových domech je řada uživatelů návykových látek. Marihuana, alkohol, na heroinu jsou jednotlivci a pervitin vede. Neziskové kontaktní a poradenské centrum Renarkon, které lidem se závislostmi pomáhá, tu zřídilo místo k výměně jehel a stříkaček.

„Město si to zjednodušuje,“ míní jedna z místních, paní Petra. „Zmizí zídka a zmizí i feťaci? Myslím, že tak jednoduché to nebude,“ uvažuje pan Honza ze sousedství. Lidi z okolí zajímá, jak se místo po demolici změní. “Město není vlastníkem ubytoven, ale snaží se situaci řešit,” vzkazuje primátor Frýdku-Místku Petr Korč.