Předchozí
1 z 12
Další

Dalibor Kališ, předseda městské organizace Senioři ČR

Kdo bude mít v programu rekonstrukci Kina Petra Bezruče, má u mne body. A zajímá mne i budoucnost místeckého centra, až se spustí obchvat, mělo by se stát opět korzem pro lidi, město by mělo vzít pod svá křídla chátrající budovy Českého domu i Avionu a obnovit je. Dále pohnout s renovací bývalé Banky Moravia.

Dalibor KališDalibor KališZdroj: Deník/Radek Luksza

Lucie Chlebková, laborantka na mateřské dovolené

Pro mne bude tentokrát rozhodující spolupráce a aktivní přístup při zajištění dětské lékařské péče v naší nemocnici. A dále bych ocenila snahu při vyšperkování veřejných prostranství v části Frýdek, procházky s kočárkem tady prostě nejsou příjemné a hlavně vůbec ne hladce průjezdné. Posledním tématem by mohlo být větší využití chytrých technologií.

Lucie ChlebkováLucie ChlebkováZdroj: Deník/Radek Luksza

Jan Herec, učitel, voják v záloze

Je mi položena otázka: Jaké téma rozhodne? Existuje jednoduchá odpověď, která se skrývá v pěti slovech. Klid, bezpečnost, pořádek, modernizace, integrita. Je ale velmi nesnadné je naplnit. Uvedená slova i hesla slýchám řadu let z úst mnoha minulých, ale i některých dnešních představitelů města a stále, dle mého soudu, jim onen pravý význam, vidno ze současné situace ve městě, zcela uniká. Ve volbách, by nemělo rozhodovat téma doplněno pro poutavost silnými výroky. Měly by to být činy. Rozhodovat by se měl volič na základě zkušeností a splněných slibů a nikoliv jinak. Nicméně volby jsou pouhým prvním krokem k možné změně. Onen druhý mnohem zásadnější krok je rozdělí postů na radnici po volbách. A třetím budiž schopnosti a dovednosti daného politika. Ve hře jsou však stanovená zvláštní, pro veřejnost mnohdy nepochopitelná, pravidla.

Jan HerecJan HerecZdroj: Deník/Radek Luksza

Jana Stanovská, ředitelka Oblastního spolku Českého červeného kříže

Český červený kříž je organizace, která má ve svých principech nestrannost a neutralitu. Každopádně, pro mne, jako pro obyvatelku Frýdku-Místku, bude hlavní důvěra a volební program.

Jana StanovskáJana StanovskáZdroj: Deník/Radek Luksza

Radim Paseka, programátor

Po posledním jednání zastupitelů – které dlouhodobě sleduji v záznamech na Youtube – se pro mne už asi rozhodlo. Nabyl jsem dojmu, že současnou koalici potápí a špiní následující kauzy zavánějící podivnými praktikami: Odvolání vedení Technických služeb, s jejichž prací jsem byl spokojen, dále zmaření kontroly hospodaření ve frýdeckomísteckém fotbalovém klubu, která vedla k odvolání vedoucího finančního odboru. A pak situace okolo hotelu Centrum či odebrání dotací úspěšným malým šachtistům z Beskydské šachové školy. Ačkoliv fandím primátoru Petru Korčovi a jeho práci, dle mého názoru obětoval příliš mnoho za svůj post, proto budu hledat jiné seskupení, kterému dám hlas.

Radim PasekaRadim PasekaZdroj: Deník/Radek Luksza

Alexander Mosio, malíř

Domnívám se, že v boji o radnici, který považuji za legitimní, demokratický zápas, rozhodne prokazatelná a transparentní schopností řídit město. Je sice stále mnoho těch, kteří nejlépe se založenýma rukama čekají na nějaké dary, doba se však prudce naklonila ke stavu, kdy již nelze věřit populisticky nereálným slibům. Má-li volič hlavu na správném místě, pochopí, že už není z čeho obdarovávat masy a vybere realitu. Ostatním to budou muset objasnit rozkrýváním kauz novináři. Je jejich role být hlídacími psy demokracie, zejména na tomto poli se to očekává.

Alexander MosioAlexander MosioZdroj: Deník/Radek Luksza

Josef Nejezchleba, hornický důchodce, předseda TJ Slezan

U mně rozhodne dosavadní přístup jednotlivých kandidujících subjektů v řešení problémů města a jeho občanů. A to ve všech oblastech života. Samozřejmě, že rozhodování ovlivní předložený program, avšak ten se potom v reálu bohužel většinou nedodržuje a prosazují se individuální zájmy. A jakožto celoživotní sportovec, samozřejmě musím rovněž zohlednit podporu sportu, a to hlavně toho pro mládež, výkonnostní i rekreační disciplíny.

Josef NejezchlebaJosef NejezchlebaZdroj: Deník/Radek Luksza

Veronika Siebertová, atletka, šestinásobná mistryně ČR na středních tratích

Jako aktivní sportovec dám přednost straně, která nabízí lepší program pro sportovce, kluby i pro organizování sportovních soutěží. Samozřejmě bude hlavní, aby tento program také následně dodržela. Což bohužel v současnosti často neplatí.

Veronika SiebertováVeronika SiebertováZdroj: Deník/Radek Luksza

Kamil Rudolf, producent a ředitel festivalů Beats For Love a Sweetsen, provozovatel klubu Stoun

Patřím k lidem, kterým nestačí jen zametené chodníky, posekaná tráva či uklizeny snih. Potřebuji cítit a vědět, že lidé, kteří řídí a ovlivňují život ve městě mají nějakou vizi, cíl k němuž směřují. Zkrátka že vědí, kde má být Frýdek-Místek za pět, za deset let. Jsem i člověk, kterého zajímá jak bude město žít, jak se bude kultivovat veřejný prostor. Tím, že celý život pracuji v kultuře a snažím se vybudovat určité kulturní hodnoty je pro mne podstatné, jak město bude podporovat kulturu – a to zejména tu aktivní, živou. Kultura totiž souvisí velmi úzce s podstatou nás samých, s identitou národa a vytváří z velké míry životy těch, jímž nestačí jen ráno v šest jít do práce, odpoledne ve dvě z práce, pak do supermarketu a spát. U současného vedení radnice mám pocit, že jdou dobrým směrem. Za dobu co tam jsou, toho moc stihnout v takové organizaci nejde. Myslím si, že by si zasloužili určitě další volební období na to, aby mohli ukázat co v nich je.

Kamil RudolfKamil RudolfZdroj: Deník/Radek Luksza

Daniel Vícha, římskokatolický kněz, děkan farnosti Místek

Řeknu pravdu, ještě jsem se tím nezabýval. Ovšem určitě budu hledět na tři věci: Tou první bude morální profil kandidátů, druhá schopnost spojovat lidi a třetí schopnost komunikovat. Tématem mně blízkým je obnova historických památek.

Daniel VíchaDaniel VíchaZdroj: Deník/Radek Luksza

Filip Gavlas, vícenásobný český i evropský mistr taekwondo, trenér vlastní školy i národního týmu

Dvě tři témata, které v posledních měsících znějí městem, mohou být v pomyslném boji o radnici hybatelem veřejného mínění. Určitě se jedná o nemocnici, kde se snad „pohnuly ledy“, jak napsal pan primátor. Tím druhým myslím, že je kultura a sport ve městě, když právě o prázdninách a těsně po nich občané nejvíc vnímají tento celek jako nedílnou součást soužití. Mají čas se zastavit, vnímat a přemýšlet, zda jim město nabízí dost vyžití v tomto směru nebo musí za kulturou či sportem cestovat do jiných míst. Po prázdninách naopak hledají rodiče kroužky a aktivity pro děti a velmi často i pro sebe, aby by se mohli realizovat. Třetím a víceméně globálním tématem budou postoje a snad konkrétní činy politiků k dění v Evropě. Společností hýbe od února válka Rusů proti Ukrajině a má dopady na všechno i všechny. V mnoha směrech to akceleruje vývoj této společnosti v různých směrech, ale za takovou rychlost přijde vždy nějaká daň. Jak se s ní vyrovná běžný lid je moc důležité a ten se často obrací k těm ,,nahoře" a bedlivě sleduje každý jejich krok.

Filip GavlasFilip GavlasZdroj: Deník/Radek Luksza

Co rozhodne volby ve vaší obci? Zapojte se do ankety Deníku i vy

Klikněte pro vyplnění ankety.Klikněte pro vyplnění ankety.Zdroj: DeníkCo rozhodne volby ve vaší obci? Jaké bude stěžejní téma komunálních voleb právě u vás? Budeme rádi, když nám dáte vědět. Zapojte se do předvolební ankety Deníku na webu denik.cz/volbyuvas, nebo kliknutím na logo.

V projektu se podíváme do více než dvou stovek obcí a měst napříč celou zemí a zmapujeme hlavní témata, o kterých se u vás živě diskutuje a diskutovat bude. Své názory nám můžete sdělit zde.