S výstavbou apartmánového domu se začalo loni v září a všech třiapadesát bytových jednotek bylo již o šest měsíců později prodáno. Byty si například koupily i české hokejové hvězdy Roman Čechmánek a Petr Čajánek.

Součástí komplexu je podzemní parkování, v přízemí se nachází bazén, parní lázeň, sauna, solární louka, solná jeskyně, obchod, konferenční místnost, cvičební sál s posilovnou, bistro, kosmetika a další služby. Celkové investiční náklady na výstavbu dosáhly 140 milionů korun. „Před více než rokem jsme se rozhodli postavit dům, kde k příjemnému bydlení přidáme množství dobrých služeb, které zpříjemní život. A také jsme se rozhodli pro moderní architekturu,“ vysvětloval přítomným lidem za mrazivého počasí přímo z pódia ředitel Beskydského rehabilitačního centra v Čeladné Milan Bajgar.

O bytové jednotky v apartmánovém domě byl již před zahájením stavby neuvěřitelný zájem. „Nádherné prostředí, velmi dobrá dopravní dostupnost i vybavenost službami, rozšiřující se zázemí pro sportovní a rekreační vyžití dělají beskydskou obec Čeladná stále přitažlivějším místem pro bydlení,“ zamyslel se ředitel Bajgar.

Součástí otevření byl i kulturní program a vánoční jarmark. O hudební zážitek se postarala populární skupina Buty. Návštěvníky ovšem zaujal i jazzový koncert skupiny Joyce Hurley či vystoupení žesťové formace Europera Brass. Jarmark na návštěvníky akce již přenesl vánoční atmosféru. „Měli možnost spatřit ukázky řemeslníků v dobových kostýmech a prastaré vánoční zvyky - jako například lití olova nebo betlém s malým Ježíškem,“ přiblížil organizátor vánočního jarmarku a kulturního programu Petr Baránek.

Velkou pochvalu složila novému zařízení osmasedmdesátiletá Jarmila Buriánová z Čeladné. „Všechno jsem si uvnitř už prohlédla a musím uznat, že je to moc hezké. Osobně budu využívat kiosek, kde si mohu nakoupit téměř všechno, co během dne potřebuji. A ceny jsou tam jen o něco vyšší než v marketech,“ ocenila Jarmila Burianová, která v obci bydlí od tří let.