„Celkový počet návštěvníků je letos o čtyři tisíce nižší než v loňské sezoně, která však také nebyla příliš úspěšná,“ konstatoval ředitel společnosti Sportplex, která Aquapark Olešná provozuje, Petr Slunský.

„Letos v květnu a červnu navštívilo letní aquapark jen něco málo přes dvanáct set návštěvníků. V minulých letech se přitom tato čísla pohybovala nejméně kolem sedmnácti tisíc a v roce 2006 jich bylo dokonce 31 tisíc. Takovýto propad způsobilo deštivé a chladné počasí,“ vysvětlil Petr Slunský.

Katastrofální začátek letošního léta už nedokázaly vyrovnat ani příznivé prázdninové měsíce. „Během prázdnin aquapark navštívilo 75 tisíc lidí, což je druhý nejlepší výsledek v pětileté historii. Na vyrovnání sezony to ale nestačilo,“ dodal ředitel.

K nízkým sezónním výnosům se navíc přidává i nárůst spotřeby a cen energií. „Snažíme se šetřit, kde se dá, snížili jsme například i mzdové prostředky. Hospodaření aquaparku ale bohužel letos neskončí v kladných číslech a budeme nuceni město znovu žádat o provozní dotaci,“ sdělil ředitel Slunský.

Město se k dotování aquaparku staví benevolentně: „Počasí samozřejmě neovlivníme, ale když je příznivé, návštěvnost je uspokojující – a to je pro nás rozhodující. Snad už příští rok bude více slunečných dní i mimo hlavní období,“ uvedl k tomu náměstek frýdecko-místecké primátorky a zároveň jednatel společnosti Sportplex Michal Pobucký (ČSSD).